Téli műsorrend 2017: ABC

 
Beküldte: Kanyecc 2017 January 11, 18:01-kor a(z) Hírek témába.

time-after-time-abc-tv-series-key-art-logo-740x416

Kapcsolódó cikkek: ABC | CBS | Fox | NBC | The CW

Zajlik Amerikában a TCA Press Tour, melynek keretében az újságíróknak a tévécsatornák betekintést nyújtanak az év első felének stratégiájába. Az ABC az utolsó között jelentette be a midseason menetrendjét, bár sok meglepetéssel nem rendelkeznek.

Mondanám a főpilléreit. Már a tegnapi hírmorzsák között megemlítésre került, hogy a TGIT visszatérését egy héttel elcsúsztatja a csatorna, mivel 20/20-as különkiadással jelentkeznek. A When We Rise dupla résszel, négy egymást követő napon kerül leadásra. A tavasz első hírnöke a Time After Time lesz, amit március 5-én kapunk meg dupla epizóddal, majd beáll szimplára. Március végén debütál az Imaginary Mary. Premierjének különlegessége, hogy a szerdai veteránokkal vezetik fel, majd a következő héten elfoglalja a fix timeslotját, ami kedd 21:30 lesz.

Idényzárás időszakára egy tévéfilmet, a Dirty Dancing-et tűzi műsorára az ABC, melynek érdekessége, hogy Patrick Swayze helyére Colt Prattes-t castingolták. A történetről azért se beszélnék, mert adja magát, annyira ismert. A szereplők között Colt mellett: Abigail Breslin (Scream Queens), Debra Messing (Will & Grace), Bruce Greenwood (American Crime Story: The People vs, OJ Simpson), Nicole Scherzinger, Sarah Hyland (Modern Family), Tony Roberts, Trevor Einhorn (Mad Men), Shane Harper, J. Quinton Johnson, Beau Casper Smart, Katey Sagal (Sons of Anarchy) és Billy Dee Williams (Star Wars).

A Downward Dog startjáról egyelőre nincs információ, várhatóan nyárra csúsztatják.

Az ABC téli műsorrendjének főpillérei:

Január 26. (Csütörtök)
20:00-21:00 – Grey’s Anatomy
21:00-22:00 – Scandal (6. évad premier)
22:00-23:00 – How to Get Away with Murder

Február 27. (Hétfő) – Március 2. (Csütörtök)
21:00-23:00 – When We Rise

Március 5. (Vasárnap)
20:00-21:00 – Once Upon a Time
21:00-23:00 – Time After Time (Dupla premier)

Március 8. (Szerda)
22:00-23:00 – Designated Survivor

Március 9. (Csütörtök)
22:00-23:00 – The Catch (2. évad premier)

Március 12. (Vasárnap)
21:00-22:00 – Time After Time (timeslot premier)

Március 12. (Vasárnap)
22:00-23:00 – American Crime (3. évad premier)

Március 29. (Szerda)
20:30-21:00 – Imaginary Mary (Sneak Peek)

Április 4. (Kedd)
21:30-22:00 – Imaginary Mary (fix timeslot)

Május 24. (Szerda)
20:00-23:00 – Dirty Dancing

Kommentáld!

Téli műsorrend 2017: NBC

 
Beküldte: Kanyecc 2016 December 10, 18:08-kor a(z) Hírek témába.

chicago-justice-premiere-date

Kapcsolódó cikkek: ABC | CBS | Fox | NBC | The CW

Becsatlakozott a téli premieridőpontok közlésébe az NBC is. Fura, hogy csak most, ugyanis mindig szeretnek mindenben az elsők lenni, ehhez képest azt érzékelem, hogy kicsit biztonsági játékot nyomatat.

Az első midseason újoncot január 6-án kapjuk meg az Emerald City személyében, amit a Grimm-mel vezetnek fel. Álljunk meg egy kicsit. Már csak azért is, mert régóta várunk a startjára. Már a 2012/13-as pilotszezonban megjelent a projekt, azonban beélesítésre 2013/14-ben került. Akkor elcsúsztatták a premierjét, mivel nem fért bele az NBC nézeteibe a legyártott pilot. 2014/15 se hozott nagyobb sikert, hiszen a tavaszi-nyári műsorrendből mégis kimaradt, holott valahova odatervezték volna. Fel is merült a kérdés sokakban, hogy mi a helyzet vele: kaszálták vagy csak direkt csúsztatják? A jelek szerint január első felében megkapjuk. Én annyit fűznék az egészhez, hogy hiszem ha látom!

Januárban csak ennyi újdonságot várhatunk tőlük. Februárban viszont három üdvöske is érkezik. Először a Powerless, aztán a The Blacklist: Redemption, s végül a Taken. Várós faktor tekintetében utóbbi lehet érdekesebb, hiszen Alexander Cary ötlete az azonos című mozifilm előzményeként funkciónál.

Márciusban jön a Chicago Justice és a Trial & Error, míg késő áprilisiban, majdnem az Upfronts időszakában a Great News. Miért ilyen későn? Egy sokadig jó kérdés, bár részetekről is a leggyengébb láncszemnek tituláltátok ezen komédiát.

A The Wall, a First Dates, a Marlon és a Midnight, Texas várható indulásáról egyelőre nincs infó.

Az NBC téli műsorrendjének főpillérei:

Január 2 (Hétfő):
20:00-21:00 – The New Celebrity Apprentice (15. évad)

Január 6. (Péntek):
20:00-21:00 – Grimm (6. évad)
21:00-22:00 – Emerald City

Február 2. (Csütörtök):
20:30-21:00 – Powerless

Február 23. (Csütörtök):
22:00-23:00 – The Blacklist: Redemption

Február 27. (Hétfő):
20:00-22:00 – The Voice (12. évad)
22:00-23:00 – Taken

Március 5. (Vasárnap):
20:00-21:00 – Little Big Shots (2. évad)
21:00-22:00 – Chicago Justice
22:00-23:00 – Shades of Blue (2. évad)

Március 7. (Kedd):
21:30-22:00 – Trial & Error

Április 25. (Kedd):
21:00-21:30 – Great News

Kommentáld!

Téli műsorrend 2017: The CW

 
Beküldte: Kanyecc 2016 November 21, 18:46-kor a(z) Hírek témába.

Kapcsolódó cikkek: ABC | CBS | Fox | NBC | The CW

Nemrég mutattuk meg a Fox eléggé sokszínű téli műsorrendjét, ami számtalan megmagyarázhatatlan dolgot tartalmazott – mint pl.: miért kell két midseason-ös sorozatának is előpremiert adni? –, most a sort folytatnám a The CW-vel.

Amit kiderült a bejelentéssel egy időben, hogy a No Tomorrow-ból és a Frequency-ből csak 13 epizódot terveznek a 2016/17-es idényre. Nem fog kapni back nine berendelést egyik sem, viszont nézettség és vezetői döntés függvényében 2. évados bekérést még elrendelhetnek. Nyilván ezt tavasz előtt senki se várja, kivárják, miként teljesítenek az érkező újoncok, illetve visszatérők. Ennek fényében: január 17-én évadfinálézik előbbi, míg 25-én utóbbi.

A napok tekintetében így alakul a The CW tele: hétfőnként a SuperGirl – Jane the Virgin, keddenként a The FlashDC’s Legends of Tomorrow/iZombie, szerdánként az Arrow – The 100, csütörtökönként a Supernatural – Rivardale, míg péntekenként a The Vampire Diaries/The Originals – Reign duóval próbálnak szórakoztatni.

A DC’s Legends of Tomorrow-t teszt jelleggel a The Flash mögé dobják január 24-ével.

Lesz két évadpremierje a csatornának. Az egyik a Rivardale személyében, amit január 26-án kapunk meg, a Supernatural mögé kerül, ami egyébként új timeslotot kap. A másik az iZombie-éban, ami dupla résszel kezd április 4-én, majd a The Flash mögé került 11-ével.

És a végére egy dátum: március 10-én sorozatfinálézik a The Vampire Diaries.

A The CW téli műsorrendjének főpillérei:

Hétfő:
20:00-21:00 – Supergirl
21:00-22:00 – Jane the Virgin

Január 24. (Kedd):
20:00-21:00 – The Flash
21:00-22:00 – DC’s Legends of Tomorrow (új timeslot)

Január 26. (Csütörtök):
20:00-21:00 – Supernatural (új timeslot)
21:00-22:00 – Riverdale (Sorozatpremier)

Február 1. (Szerda):
20:00-21:00 – Arrow
21:00-22:00 – The 100 (Season 4 premiere)

Február 10. (Péntek):
20:00-21:00 – The Vampire Diaries
21:00-22:00 – Reign (4. évad premier)

Március 17. (Péntek):
20:00-21:00 – The Originals (4. évad premier)
21:00-22:00 – Reign

Április 4. (Kedd):
20:00-22:00 – iZombie (3. évad premier, dupla)

Április 11. (Kedd):
20:00-21:00 – The Flash
21:00-22:00 – iZombie (új timeslot)

Kommentáld!

Téli műsorrend 2017: Fox

 
Beküldte: Kanyecc 2016 November 21, 17:48-kor a(z) Hírek témába.

A Fox összerakta a téli műsorrendjét. A megszokott helyzetet alkalmazta, azaz a jobban menő őszi sorozatait tavasszal hozza csak vissza.

Téli szünetre legkorábban a Pitch megy december 8-án. A jelek szerint nincs esélyt a back nine berendelésre, így 10 epizóddal fogja búcsúztatni a 2016/17-es idényt, illetve az első évadját. A Brooklyn Nine-Nine folytatja a sort január 1-jén, amit dupla résszel küldenek el hosszabb pihenőre. Ezt követően egy hónapnyi premier és timeslot váltó időszak következik. Január 30-án érkezik a következő adat, amikor a Lucifer és a Gotham félévad finálézik. Február 2-án a Hell’s Kitchen, 19-én a Son of Zorn, míg legkésőbb, március 15-én a Lethal Weapon és a Star évadfinálézik.

A midseason időszak alatt a hétfők a 24: Legacy – APB duóból, a keddek: a New Girl – The Mick – Bones trióból, a szerdák: Lethal Weapon – Star duóból, a csütörtökök: Hell’s Kitchen – My Kitchen Rules duóból, míg a péntekek: Rosewood – Sleepy Hollow duóból tevődnek össze.

Jah, és igen, a Rosewood átkerül péntekre.

Lesznek különleges premierek a tél beköszöntével. Ilyen a Star-é, amit december 14-én előpremier formájában megkapjuk, hogy majd január 4-én elfoglalhassa a rendes helyét. A másik a The Mick, amit vasárnap indítanak útjára, hogy aztán elfoglalhassa a keddi fix timeslotját. Február 5-én, a Super Bowl mögé a 24: Legacy került, ami másnap folytatódik a 10×02-es epizóddal, s ezzel vezetik fel az APB c. újoncot.

Mit szóltok ezekhez a húzásokhoz? Jól néz ki a Lethal Weapon és a Star párosa? A Bones egyébként kapott egy alcímet, ami a The Final Chapter névre hallgat.

A téli menetrend főpillérei:

December 14. (Szerda)
20:00-21:00 – Empire (őszi finálé)
21:00-22:00 – Star (Előpremier)

Január 1. (Vasárnap)
16:00-20.00 – NFL Doubleheader
20:00-20:30 – The Mick (Különleges premier)
20:30-21:30 – Brooklyn Nine-Nine (őszi dupla téli finálé)
21:30-22:00 – Family Guy (ism.)

Január 3. (Kedd)
20:00-20:30 – New Girl (új timeslot)
20:31-21:00 – The Mick (új timeslot)
21:00-22:00 – Bones (Évadpremier)

Január 4. (Szerda)
20:00-21:00 – Lethal Weapon
21:00-22:00 – Star (új timeslot)

Január 5. (Csütörtök)
20:00-22:00 – Hell’s Kitchen (dupla)

Január 6. (Péntek)
20:00-21:00 – Rosewood (új timeslot)
21:00-22:00 – Sleepy Hollow (4. évad premier)

Január 12. (Csütörtök)
20:00-21:00 – Hell’s Kitchen (új timeslot)
21:00-22:00 – My Kitchen Rules (Évadpremier)

Február 5. (Péntek)
22:00-23:00 – 24: Legacy (Évadpremier, Part I.)

Február 6. (Hétfő)
20:00-21:00 – 24: Legacy (Évadpremier, Part II.)
21:00-22:00 – APB (Sorozatpremier)

Február 9. (Csütörtök):
20:00-21:00 – Masterchef Junior (5. évad premier)
21:00-22:00 – My Kitchen Rules

Kommentáld!

2016-os őszi műsorrend: vasárnap

 
Beküldte: Kanyecc 2016 August 20, 18:24-kor a(z) 2016/17 sorozatai,Hírek témába.

Bejelentett műsorrend: ABC | CBS | Fox | NBC | The CW

Napi leosztás: hétfő | kedd | szerda | csütörtök | péntek | vasárnap

Jól érzem, hogy péntek után a vasárnap az, ahova nem szeretnek sorozatokat tenni az amerikai országos tévék? ­– Mármint úgy érzem, mint ha csak töltelékekkel vagy veteránokkal töltenék fel, elég csak a Fox-ra pillantani, ahol elég régóta csak animációs komédiák kapnak teret, mással nagyon nem is szeretnének próbálkozni. Ha a hét utolsó napjáról beszélünk, akkor kedvezzünk a matiné kedvelőknek, a hír- és vicces műsorokért rajongóknak?!

Ez az egyetlen nap, ahol 19 órától sugároznak újdonságot. Tavalyhoz képest nincs a timeslotban változás. A Fox ismétléssel és a Bob’s Burgers-szel próbál alapozni, a CBS hírekkel, az NBC sporttal, míg az ABC vicces videókkal.

20 órakor már feltűnik egy-két dráma. Mindössze két változásról tudok beszámolni a 2015-ös őszhöz képest, hiszen a Madam Secretary timeslot költözése miatt az NCIS: Los Angeles próbálhat szerencsét, valamint a Brooklyn Nine-Nine helyére egy újoncot, a Making History-t pakolnak. Az ABC a Once Upon a Time-ot továbbra se mozgatja el. Hiába romlik a nézettsége évadról évadra, mégis úgy érzik, hogy ez számára a legmegfelelőbb zóna. A CBS által biztos vetélytársa számíthat az NCIS-franchise tagja miatt.

21 órakor is belenyúltak a tavalyi műsorrendbe. Egyrészről ide költözött a Madam Secretary, ami a finálézott The Good Wife timeslotját kapta, valamint az elkaszált Blood & Oil-t pótolja majd a Secrets & Lies 2. évadja. A Fox megtartott mindent.

22 óra után a CSI: Cyber-t váltja az Elementary a CBS jóvoltából, míg az ABC a Quantico­-val annyira elégedett volt, hogy nem nyúlt hozzá.

14 sorozat premierről beszélhetünk – ha az NBC-s sportot leszámítjuk –, amiből 5-nél történt módosítást 2015 őszéhez képest. Hogy okos húzást hoztak-e a tévécsatornák, azt nehéz ennyire korán megállapítani, de számomra az Elementary timeslot túlzás. Sokkal jobb helyet is találhattak volna neki.

Őszi műsorrendje a csütörtök estéknek:
*A dőlttel jelölt sorozatok és az újoncok új napon és/vagy új timeslotban!

19:00-tól:
ismétlés (Fox)
60 Minutes – 49. évad (CBS)
America’s Funniest Home Videos – 27. évad (ABC)
Football Night in America (NBC)

19:30-tól:
Bob’s Burgers – 7. évad (Fox)

20:00-tól:
The Simpsons – 28. évad (Fox)
NCIS: Los Angeles – 8. évad (CBS)
Once Upon a Time – 6. évad (ABC)
Sunday Night Football (NBC)

20:30-tól:
MAKING HISTORY – 1. évad (Fox)

21:00-tól:
Family Guy – 15. évad (Fox)
Madam Secretary – 3. évad (CBS)
Secrets & Lies – 2. évad (ABC)

21:30-tól:
The Last Man on Earth – 3. évad (Fox)

22:00-tól:
Elementary – 5. évad (CBS)
Quantico – 2. évad (ABC)

A tavalyi évadtálagok:

Érdekesség kedvéért összegyűjtöttem, hogy miként hoztak a 2015/16-os szezonban a vasárnapra került visszatérők. Akadnak olyanok, amik másik napról jöttek át, ezt tartsátok szem előtt.

America’s Funniest Home Videos  (ABC – S26) – 5.254M; 18-49-ben: 1.03
Once Upon a Time (ABC – S5) – 4.397M; 18-49-ben: 1.37
Quantico (ABC – S1) – 4.344M; 18-49-ben: 1.24
Secrets & Lies (ABC – S1) – 5.66M; 18-49-ben: 1.50

Bob’s Burgers (Fox – S6) – 2.288M; 18-49-ben: 1.05
The Simpsons (Fox – S27) – 3.999M; 18-49-ben: 1.74
Family Guy (Fox – S14) – 3.091M; 18-49-ben: 1.47
The Last Man on Earth (Fox – S2) – 2.747M; 18-49-ben: 1.15

60 Minutes (CBS – S48) – 11.382M; 18-49-ben: 1.65
NCIS: Los Angeles (CBS – S7) – 8.686M; 18-49-ben: 1.32
Madam Secretary (CBS – S2) – 10.097M; 18-49-ben: 1.20
Elementary (CBS – S4) – 5.739M; 18-49-ben: 0.96

Kommentáld!

2016-os őszi műsorrend: péntek

 
Beküldte: Kanyecc 2016 August 12, 9:28-kor a(z) 2016/17 sorozatai,Hírek témába.

Bejelentett műsorrend: ABC | CBS | Fox | NBC | The CW

Napi leosztás: hétfő | kedd | szerda | csütörtök | péntek | vasárnap

Péntek ≠ halálnap. Bátran kijelenthetjük, hogy átértékelődött a nap? Szerintem igen, mert egyre inkább azt látom, hogyha jó műsorokkal közelítik meg a legkisebb reklámköltséget generáló napot, akkor simán befuthatnak az ott futók. Gondoljunk csak a Last Man Standing-re, amit vétek lenne áttenni máshova, annyira jól bejáratta a 20 órás blokkját. A CBS se túlzottan nyúl bele a műsorrendbe, mert tudja, hogy ilyenkor az idősebb korosztálynak a krimijeit kell adni. Nagyjából minden tévécsatorna ráérzett, mivel élheti túl. Tippre, azóta már az elvárásokat is csökkentette az idekerülők esetében. Kezdem úgy érezni, mint ha a vasárnap vette volna át a szerepét.

Az ABC a legviccesebb a csapatból, ugyanis ők úgy döntöttek, hogy egy az egyben másolják a 2015-ös őszi menetrendet. Nincs változás. Nincs timeslot csere. Minden marad úgy, ahogy volt, amiből simán arra lehet következtetni, hogy elégedettek a mutatókkal.

A 20 órás blokkba a CBS bepróbálkozik egy újonccal, a MacGyver-rel, ami azért illik bele az összképbe, mert a Hawaii Five-0 fogja követni, ami szintén remake és nagyobb népszerűségnek örvend. Az ABC megtartotta a két komédiáját, a veteránnal vezeti majd fel a fiatalabbat. A Fox hozza a közkedvelt főzős reality-jét, a Hell’s Kitchen-t, amiből a 2015/16-os idényben csak egyetlen évadot szállítottak. Szintén maradt a seggén. Változás viszont, hogy a kihullott NBC-s komédiablokk (Undateable és People Are Talking) helyére a Caught on Camera with Nick Cannon-t dobják. A The CW a Reign egykori helyére a The Vampire Diaries-t rakja, csakhogy a vámpírok ne legyenek egy helyen.

21 órai timeslotnál is fellelhető két módosítás. Egyrészről a The CW által elkaszált America’s Next Top Model helyére a Crazy Ex-Girlfriend érkezik, másrészt, a World’s Funniest-ére a The Exorcist. Minden más marad a helyén. Talán a legrizikósabb „ott hagyás” a Grimm-é, ami évadok óta folyamatosan csökken, de nehéz számára megfelelőbb helyet rakni. A timeslot legstabilabbja a Shark Tank.

A 22 órás blokkban nincs változás. Minden maradt tavaly őszhöz képest.

Pénteken 14 produkció kap helyet. Egyedül az ABC döntött úgy, hogy nem változtat a tavalyi felálláshoz képest. A The CW teljesen átszervezte a napot. 5 változás, ami nem tekinthető mérvadónak.

Őszi műsorrendje a csütörtök estéknek:
*A dőlttel jelölt sorozatok és az újoncok új napon és/vagy új timeslotban!

20:00-tól:
Last Man Standing – 6. évad (ABC)
Hell’s Kitchen – 16. évad (Fox)
MACGYVER – 1. évad (CBS)
Caught on Camera with Nick Cannon – 2. évad (NBC)
The Vampire Diaries – 8. évad (The CW)

20:30-tól:
Dr. Ken ­– 2. évad (ABC)

21:00-tól:
Shark Tank – 8. évad (ABC)
THE EXORCIST ­– 1. évad (Fox)
Hawaii Five-0 – 7. évad (CBS)
Grimm – 6. évad (NBC)
Crazy Ex-Girlfriend – 2. évad (The CW)

22:00-tól:
20/20 ­(ABC)
Blue Bloods – 7. évad (CBS)
Dateline NBC (NBC)

A tavalyi évadtálagok:

Érdekesség kedvéért összegyűjtöttem, hogy miként hoztak a 2015/16-os szezonban a péntekre került visszatérők. Akadnak olyanok, amik másik napról jöttek át, ezt tartsátok szem előtt.

Hell’s Kitchen (Fox – S15) – 4.121M; 18-49-ben: 1.12

The Vampire Diaries (The CW – S7) – 1.144M; 18-49-ben: 0.46
Crazy Ex-Girlfriend (The CW – S1) – 870e; 18-49-ben: 0.30

Last Man Standing (ABC ­– S5) – 6.743M; 18-49-ben: 1.21
Dr. Ken ­(ABC – S1) – 5.265M; 18-49-ben: 1.10
Shark Tank (ABC – S7) – 5.878M; 18-49-ben: 1.43
20/20 ­(ABC) – 5.037M; 18-49-ben: 1.10

Hawaii Five-0 (CBS – S6) – 8.712M; 18-49-ben: 1.14
Blue Bloods (CBS – S6) – 10.504M; 18-49-ben: 1.24

Grimm (NBC – S5) – 3.943M; 18-49-ben: 0.89
Dateline NBC
(NBC) – 4.681M; 18-49-ben: 0.99
Caught on Camera with Nick Cannon (NBC – S1) – 3.876M; 18-49-ben: 0.71

Kommentáld!

2016-os őszi műsorrend: csütörtök

 
Beküldte: Kanyecc 2016 August 7, 12:05-kor a(z) 2016/17 sorozatai,Hírek témába.

Bejelentett műsorrend: ABC | CBS | Fox | NBC | The CW

Napi leosztás: hétfő | kedd | szerda | csütörtök | péntek | vasárnap

Ha csütörtököt emlegetik az amerikai tévézésben, akkor egyből az ABC által összerakott Shonda Rhimes-napra kezdek el asszociálni. Ritka ugyanis az, hogy egy csatorna ennyire ragaszkodjon egy készítőhöz. Mármint annyira, hogy külön egy komplett napot kapjon, amikor csak az általa irányított vagy éppen készített ötletek kapnak teret. A másik, amivel összepárosítanám az tavalyhoz kapcsolódik, hiszen a The CW egymás mögé rakta a két vámpíros sorozatát. Ne feledkezzünk el a komédiablokkról se, amivel a CBS próbál érvényesülni. Ugye a szerda az ABC-é, a másnap meg az övüké ilyen tekintetben – azaz 18-49-ben. A többi hétköznapon pedig lehet próbálkozni.

A 20 órási blokkban az ABC és a CBS biztonsági játékot folytat, ugyanis a Grey’s Anatomy-t és a The Big Bang Theory-t meghagyták a 2015/16-os timesloton. Bejárattatott időpont, hülyeség lenne mással próbálkozni. A viszonylag jól teljesítő Life in Pieces-t egy órával későbbre küldték, hogy a helyére, 20:30-ra egy újoncot hozzanak, a The Great Indoors-ot. A Bones helyére bedobták a Rosewood-ot, míg a The CW inkább a komplett napátalakítás mellett tette le a voksát. A The Vampire Diaries helyére a DC’s Legends of Tomorrow-t dobták. Az NBC előző évben drámával próbált érvényesülni, most szembe megy a CBS komédiáival, amit egy újonc és egy második évados testesít meg.

A 21 órás blokkból a Scandal távozott az ABC-nél, hogy a Notorius-szal kicsit megtörje a Shonda-nap idilljét. A CBS a Mom-ot fixen tartja, míg a már említett Life in Pieces-t dobja mögé, ha már olyan szép mutatókat hozott. Az NBC is csúsztat, hiszen tavaly a The Blacklist ebben a timeslotban futott, viszont most 22 órára „száműzi”, mivel a Chicago Med-nek egy ígéretesebb helyet szeretne biztosítani. A Supernatural jár már itt, most újra visszakerült. Sima, liba. A Fox a Pitch-csel akarna nézőt szerezni, nincs könnyű helyzetben.

A 22 órás blokk az, ami 66%-ban átformálódott. Ami fix, az a How to Get Away with Murder?, minden más változott. Pl.: a kihullott The Player helyére hozzák a The Blacklist-et, vagy az Elementary-ére a Pure Genius-t. Nehéz megjósolni, melyik lesz a befutó, hiszen háromból kettő közkedvelt, egy pedig még cápaugrást is hajthat végre.

Szintén 16 sorozat kap helyet az országos tévén, amiből mindössze 4-nek (Grey’s Anatomy, The Big Bang Theory, Mom, How to Get…) hagyták meg a 2015/16-os őszi timeslot helyét. Van variálás rendesen. Kíváncsi leszek, melyik csatorna jön ki a legjobban belőle!

Őszi műsorrendje a csütörtök estéknek:
*A dőlttel jelölt sorozatok és az újoncok új napon és/vagy új timeslotban!

20:00-tól:
Grey’s Anatomy – 13. évad (ABC)
The Big Bang Theory – 10. évad (CBS)
Rosewood – 2. évad (Fox)
Superstore – 2. évad (NBC)

DC’s Legends of Tomorrow – 2. évad (The CW)

20:30-tól:
THE GREAT INDOORS – 1. évad (CBS)
THE GOOD PLACE – 1. évad (NBC)

21:00-tól:
NOTORIUS – 1. évad (ABC)
Mom – 4. évad (CBS)
PITCH – 1. évad (Fox)
Chicago Med – 2. évad (NBC)
Supernatural – 12. évad (The CW)

21:30-tól:
Life in Pieces – 2. évad (CBS)

22:00-tól:
How to Get Away with Murder – 3. évad (ABC)
PURE GENIUS – 1. évad (CBS)
The Blacklist – 4. évad (NBC)

A tavalyi évadtálagok:

Érdekesség kedvéért összegyűjtöttem, hogy miként hoztak a 2015/16-os szezonban a csütörtökre került visszatérők. Akadnak olyanok, amik másik napról jöttek át, ezt tartsátok szem előtt.

Grey’s Anatomy (ABC – S12) – 8.041M; 18-49-ben: 2.22
How to Get Away with Murder (ABC – S2) – 6.249M; 18-49-ben: 1.87
The Big Bang Theory (CBS – S9) – 15.212M; 18-49-ben: 3.73
Life in Pieces (CBS – S1) – 8.686M; 18-49-ben: 2.21
Mom (CBS – S3) – 7.912M; 18-49-ben: 1.69

Rosewood (Fox – S1) – 4.787M; 18-49-ben: 1.34

Superstore (NBC – S1) – 5.076M; 18-49-ben: 1.47
Chicago Med (NBC – S1) – 7.955M; 18-49-ben: 1.72
The Blacklist (NBC – S3) – 6.992M; 18-49-ben: 1.83

DC’s Legends of Tomorrow (The CW – S1) – 2.167M; 18-49-ben: 0.80
Supernatural (The CW – S1) – 1.775M; 18-49-ben: 0.70

 

Kommentáld!

2016-os őszi műsorrend: szerda

 
Beküldte: Kanyecc 2016 July 13, 17:44-kor a(z) 2016/17 sorozatai,Hírek témába.

Bejelentett műsorrend: ABC | CBS | Fox | NBC | The CW

Napi leosztás: hétfő | kedd | szerda | csütörtök | péntek | vasárnap

Ha szerda kerül szóba az amerikai tévézésben, akkor egyből az ABC-re és a 8 évvel ezelőtti reformja ugrik be, amikor elindított a szitkomblokkját a Modern Family-vel és a The Middle-lel. A többiek azóta kihulltak, ezért se említeném őket. 2016-ban hoztak egy merész döntést házon belül, még pedig egyiket átköltöztetik keddre, hogy valami hasonlót tudjanak elénk tárni a 2016/17-es idényben. Nyilván kell a megfelelő felvezetés az újoncoknak, ezért okosan építkeztek. Ezzel szemben van biztonsági játékos is a CBS személyében, ami teljes egészében másolta a 2015/16-os őszi szerdáját. Semmit se változtatott, mert szerintük minden a lehető legnagyobb rendben van.

A 20 órás blokkban tehát az ABC változtatott. A The Goldbergs-et félórával korábbra hozták, hogy a Speechless-nek megfelelő felvezetést adhasson. A kihullott The Mysteries of Laura helyére az NBC a Blindspot-ot hozza, ami a tavalyi év egyik legbeszéltetősebb drámájává érett. A Fox a Rosewood egykori szlotjára a Lethal Weapon-t teszi, mert szerintünk a CBS-es Survivor nem ellenfelük. Szerintem sem! Érdekes húzás ez is, hiszen tavaly is újonccal vezette fel az Empire-t a 21 órás blokkban. Idén se lesz ez másképp. A The CW folytatja a biztonsági játékát, azaz erős veteránjai mögé teszi az újoncait. Most az Arrow-nak kell gondoskodnia az egyikéről.

A 21 órás timeslot már merőben több „konfliktust” szülhet. Dehogy! Folytatódik a párbaj, hogy a Fox-os Empire vagy az ABC-s Modern Family tud több fiatalt leültetni a tévéképernyők elé. Nyilván ez a harc már eldőlt, hiszen ha tavalyi mutatókat vesszük alapul, akkor 4.42 vs 2.56 az állás. Simán odaveri az egykor tündöklő komédiát. A szlotban három konstans tag is helyet kap: az Empire, a Law & Order: SVU és a Criminal Minds. Velük kell megmérkőznie a Frequency-nek – persze csak képletesen, mert nincs sok esélye.

A 22 órás blokkban sincs sok változás. Az elkaszált Nashville timeslotjára kerül az ABC nagydurranása, a Designated Survivor, aminek a Chicago PD-vel és a Coda Black-kel kell versengenie. Tippre nem lehetetlen a küldetés. Ezt a szlotot az újoncnak adnánk.

Így állunk. 16 sorozat közül 9 ugyanott van, mint tavaly. 7-ből mindössze 3 visszatérő került más helyre, a többi az újoncok száma.

Őszi műsorrendje a szerda estéknek:

20:00-tól:
The Goldbergs – 4. évad (ABC)
Survivor – 33. évad (CBS)
LETHAL WEAPON – 1. évad (Fox)
Blindspot – 2. évad (NBC)
Arrow – 5. évad (The CW)

20:30-tól:
SPEECHLESS – 1. évad (ABC)

21:00-tól:
Modern Family – 8. évad (ABC)
Criminal Minds – 12. évad (CBS)
Empire – 3. évad (Fox)
Law & Order: SVU – 18. évad (NBC)
FREQUENCY – 1. évad (The CW)

21:30-tól:
black-ish – 3. évad (ABC)

22:00-tól:
DESIGNATED SURVIVOR – 1. évad (ABC)
Code Black – 2. évad (CBS)
Chicago PD – 4. évad (NBC)

A tavalyi évadtálagok:

Érdekesség kedvéért összegyűjtöttem, hogy miként hoztak a 2015/16-os szezonban a keddre került visszatérők. Akadnak olyanok, amik másik napról jöttek át, ezt tartsátok szem előtt.

Modern Family (ABC – S7) – 7.918M; 18-49-ben: 2.56
The Goldbergs (ABC – S3) – 6.602M; 18-49-ben: 2.02
black-ish (ABC – S2) – 5.848M; 18-49-ben: 1.78

Survivor (CBS – S31) – 8.881M; 18-49-ben: 2.09
Criminal Minds (CBS – S11) – 9.011M; 18-49-ben: 1.79
Code Black (CBS – S1) – 7.114M; 18-49-ben: 1.27

Blindspot (NBC – S1) – 6.922M; 18-49-ben: 1.83
Law & Order: SVU (NBC – S17) – 6.895M; 18-49-ben: 1.60
Chicago PD (NBC – S3) – 6.881M; 18-49-ben: 1.55

Empire (Fox – S2) – 11.463M; 18-49-ben: 4.42

Arrow (The CW – S4) – 2.489M; 18-49-ben: 0.94

Kommentáld!

2016-os őszi műsorrend: kedd

 
Beküldte: Kanyecc 2016 July 12, 18:33-kor a(z) 2016/17 sorozatai,Hírek témába.

Bejelentett műsorrend: ABC | CBS | Fox | NBC | The CW

Napi leosztás: hétfő | kedd | szerda | csütörtök | péntek | vasárnap

A 2015/16-os idényben merészebbek voltak a csatornák, ugyanis ősszel 7 újoncot foglal helyet. A Fox és az ABC egymást versenyeztette azáltal, hogy a 20 órás blokkra bedobott egy komédia szekciót. 21 órától már a csak drámák fértek műsorra.

Nincs továbbra se változás abban, hogy az NCIS és a The Flash nyissa a CBS és a The CW műsorkínálatát 20 órától. Sőt, a The Voice is konstans a keddi adásával, ami igaz csak egyórás intervallummal bír. Újdonságként fogható fel a Brooklyn Nine-Nine, ami előzőleg vasárnaponként próbált helyt állni – inkább kevesebb sikerrel. Társul kapja majd a New Girl-t. Szintén egy megkopott népszerűségnek örvendő veteránt. Újoncként tűnik fel az American Housewife, a The Middle mögé suvasztva. Nem lesz egyszerű helyzetben, de a New Girlt tippre meg fogja tudni verni.

Ha visszanézzük a tavalyi műsorrendet, akkor a 21 órás szekcióból csak a Scream Queens maradt, minden más újként tűnik fel. A Fresh off the Boat-ot tartanám még fontosnak kiemelni, hiszen 2015/16-ban a 20:30-as timeslotban futott, most félórával későbbre pakolták. A The CW újoncot pakol a legnépszerűbb sorozata mögé, de a CBS se tesz másképp a Bull esetében. Egyedül a This is US számomra a legkérdésesebb!

22 óra után már csak tényleg a kemény drámáknak van helye. Az ABC a Marvel’s Agents of SHIELD-et 21 óráról átmozgatta, hogy valamilyen szinten próbálja rombolni az NBC-s Chicago Fire sikerét, ami ugyanazon a helyen folytatja, ahol abbahagyta. A CBS-s az ABC-vel ért egyet (vagy lehet pont fordítva történt), ugyanis ők is egy órával hátrább csúsztatták az NCIS: New Orleans-t, hogy az újoncuk egy jóval kelendőbb időben futhasson.

Számomra a 21 órás blokk lesz az, ami a legtöbb kérdést szülheti, hiszen 3 újonc mellett két második évados komédia és egy második évados – kevésbé jól futó – dráma foglal helyet. Nehéz megmondani, melyik lesz a befutó, de talán az NCIS-es felvezetés miatt a Bull-t tippelném be.

Őszi műsorrendje a kedd estéknek:

20:00-tól:
The Middle – 8. évad (ABC)
Brooklyn Nine-Nine – 4. évad (Fox)
The Voice – 11. évad (NBC)
NCIS – 14. évad (CBS)
The Flash – 3. évad

20:30-tól:
AMERICAN HOUSEWIFE – 1. évad (ABC)
New Girl – 6. évad (Fox)

21:00-tól:
Fresh off the Boat – 2. évad (ABC)
Scream Queens – 2. évad (Fox)
THIS IS US – 1. évad (NBC)
BULL – 1. évad (CBS)
NO TOMORROW – 1. évad (The CW)

21:30-tól:
The Real O’Neals – 2. évad (ABC)

22:00-tól:
Marvel’s Agents of SHIELD – 4. évad (ABC)
Chicago Fire – 4. évad (NBC)
NCIS: New Orleans – 2. évad (CBS)

A tavalyi évadtálagok:

Érdekesség kedvéért összegyűjtöttem, hogy miként hoztak a 2015/16-os szezonban a keddre került visszatérők. Akadnak olyanok, amik másik napról jöttek át, ezt tartsátok szem előtt.

The Middle (ABC – S7) – 7.328M; 18-49-ben: 1.89
Fresh off the Boat (ABC – S1) – 4.440M; 18-49-ben: 1.33
The Real O’Neals (ABC – S1) – 3.939M; 18-49-ben: 1.12
Marvel’s Agents of SHIELD (ABC – S3) – 3.434M; 18-49-ben: 1.18

Brooklyn Nine-Nine (Fox – S3) – 2.733M; 18-49-ben: 1.21
New Girl (Fox – S5) – 2.517M; 18-49-ben: 1.12
Scream Queens (Fox – S1) – 2.788M; 18-49-ben: 1.09

The Voice (NBC – S9-Kedd) – 11.223M; 18-49-ben: 2.7
Chicago Fire (NBC – S3) – 8.009M; 18-49-ben: 1.75

NCIS (CBS – S13) – 16.611M; 18-49-ben: 2.21
NCIS: New Orleans (CBS – S1) – 12.977M; 18-49-ben: 1.75

The Flash (The CW – S2) – 3.532M; 18-49-ben: 1.37

Kommentáld!

2016-os összesített őszi menetrend

 
Beküldte: Kanyecc 2016 July 9, 12:28-kor a(z) 2016/17 sorozatai témába.

Őszi premier időpontok: ABC | CBSFox | NBC | The CW

Összeállt a végleges őszi menetrend!

Kicsit megfélemlítésként is hathat egyesekre, hiszen rengeteg sorozatot kapunk szeptemberben és októberben. Már most lelkiekben fel lehet készülni arra, ami akkor fog ránk várni. Csak, hogy számokkal is némiképp elrettentselek Titeket, had emeljem ki a szeptember 19-diki hetet, amikor 54 (!) darab premiert kapunk egy hét leforgása alatt. Ez bődületesen sok… Oly annyira, hogy aki szinten akar maradni még ezután is, annak érdemes lenne elgondolkodnia, hogy szabadságra megy, mert munka mellett lehetetlen ennyi mindent nézni – bár ha olyan a melóhely, akkor nem szóltam… Biztos van olyan is!

A TVLine.com által elkészített naptárból nem csak az országos tévék premierje olvashatók ki, hanem egyes kábelesek is, amikor már tudunk. Mint pl.: a Marvel’s Luke Cage-é vagy az Atlanta-é. Vessetek egy pillantást tehát rá, és memorizáljátok, ha naprakészek szeretnétek lenni – vagy csak pusztán könyvjelzőzzétek a cikket!

tv-schedule-fall-premieres-2016-h3

(A tovább mögött találhattok egy listát, ugyanerre kihelyezve, csak felsorolás jelleggel. Klikk, ha érdekel!)

Tovább…

Kommentáld!
Következő oldal »

free web stats