A Starz nem akar eltűnni az egyre szorosabbá váló mezőnyben. A Spartacus-szal annak idején felhívta magára a figyelmet, viszont a többi sorozatával koránt se aratott akkora sikereket, mint azt szerették volna. Egyre kiélezettebb a harc már a kábeles szekcióban. Már elmúltak azok az évadok, amikor 4-6 kábeles adóra kell odafigyelni. Itt tartunk most. A Black Sails több szempontból is a csatorna egyetlen zászlóhajója. Ő képviseli azt, amit annak idején az előddel, a Spartacussal felépítettek. Ezen kívül megterem egy olyan koncepciót, aminek jelenleg párja sincs a képernyőn. Ezzel az egyediséggel kell nagyot szakítania Jonathan E. Stainberg-nek és Robert Levine-nek.

Kezdjük a történettel. Az 1700-as évek első felében járunk, amikor a kalózkodás fénykorát éli. Flint kapitány (Toby Stephens) viszont válságban, ahogy lelkes legénysége is. Több hónapnyi portyázás után alig tettek szert valamicske vagyonra, amivel a rivális kapitányjelölt megerősödőben, és már az a szóbeszéd járja, hogy egy szimpla leszavazással simán átveheti az egykori kalózkirály pozícióját, ami több szempontból rossz hatással lehet mindenkire.
A pilot szokás szerint a karakterek precíz bemutatására fókuszált, illetve arra a helyzetre, amin keresztül megy Flint kapitány. Csak hogy jobban értsünk a felállást, elárulok egy mikro spoilert, ami túlzottan nem vág minket földhöz: adott egy akkora zsákmány, amiről minden kalóz álmodik – na, erre akarja rátenni a kezét válságban lévő hajókapitányunk, aki hónapok óta keresi az odavezető utat. Mindezt fű alatt, senkinek se beszél róla, hiszen nem tudhatja, kiben bízhat. Hm. Érdekes felvetés ez is, hiszen a kalózok nem feltétlenül a bizalmukról híresek. Lényeg, a lényeg, ez fogja adni az egyik, vagy inkább a fő átívelő szálat. A másikat pedig az éppen kibontakozásban lévő kalóz zsákmányok piacának elzárása, de ennek kisebb a hangsúlya.

A Black Sails-nek több erőssége van. Az első és egyben legfontosabb az a képi világa, ami páratlan. A szép kék óceán meseszép, ahogy azok a nagytotálok is, amiket a hajóról kapunk a vízről vagy a levegőből nézve. Felhozhatom példaként azt a jelenetet is, amikor lehorgonyoznak a szigetük előtt és beeveznek csónakokkal. Korrekt módon ki lett dolgozva minden. Egy rossz szavunk se lehet rá. Arra se lesz, ahogy kinéznek az egyes helységek, illetve a legénység java. Minden mocskos, poros, szakadt, ha tudnánk szagolni, akkor talán még a büdös szót is fel lehetne sorolni. A díszletesek és a jelmezesek nagyon odafigyeltek a korhűségre. Engem meggyőztek!
Nem csak ezzel fordítottak a maguk oldalára, hanem a roppant erős női castinggal. Kettő karaktert ki kell emelnem, akik eyecandy faktorjukkal alapjába véve nagyot dobnak az összbe. Max-ről (Jessica Parker Kennedy) és Eleanor Guthrie-ről (Hannah New) van szó. Mindkettő kulcsfontosságú. Előbbi alakítja azt a személyt, akin keresztül lebonyolódik a zsákmányok pénzzé váltása. Utóbbi pedig egy örömlány-szolga-barátnőféle. Nehéz behatárolni egy rész alapján, de talán a kurva a legjobb szó, mert hivatásosan csinálja a legprecízebben a ráhárított feladatokat. (És ezt lehet mindkettő értelemben érteni.) Tehát ez a második erőssége.
A harmadik az eredetiségben lakozik. Nincs jelenleg a tévében hasonló produkció. Majd kapni fogunk az egyik országos csatornára, de addig élvezheti az egyedüllétet. Jó rést látott meg a csatornavezetősége, hiszen itt is lehet alkalmazni a szexet, az erotikát, a vért (ha muszáj!) és a történelembe való visszanyúlást, mint azt tették a Spartacusnál. A korhűségre odafigyelnek, az átívelő történet nem túl erős, de egy ilyen ötletnek ez a legtökéletesebb. Nehéz fogáspontot találni rajta, mert alapjába véve nem volt rossz a kezdést.

Ki kell hangsúlyoznom, hogy hosszított pilotot tártak elénk, ami annyit jelentene, hogy 64 perces volt a futamideje. Ez alatt rengetek karaktert ismerhettünk meg. Minden „klikkbe” bepillantást nyerhettünk. A fejünkbe összeállt a kalóz-társadalom felépítése, illetve kik a befolyásos személyek, kikre kell odafigyelni, és kik okozhatják a legnagyobb meglepetéseket.
„Can I tell you what happens, when I stand near an earner? My pussy gets wet. In which case, I will go fuck myself.”
Külön ki kell emelnem a nyersséget és a szókimondóságot. A fentebb olvasható idézet is bizonyítja, hogy nem kertelnek, megmondják a tutit. További pozitívum, hogy a túlzott drámaiság mellett a humor se merül feledésbe. Elég csak a Feketeszakállas jelentre gondolni. Szerintem, ha valakinek eszébe jut a Black Sails, akkor első körben hozzá fogja párosítani. Vicces na! Így kell sorozatot készíteni. Nem is kétséges, hogy maradok. Engem ennyivel megvettek. Egy álmom vált valóra, végre van kalózos sorozatunk. A Starz jól döntött. Választhatott volna mást is, de mint az kiderül, a Magic City-féle rétegötletek csak az HBO műsorán élnek meg. Nekik kellenek a nézők. Első körben 850 ezret szedtek össze, amit ha tartanak, akkor könyvelhetjük a berendelését.
Mindenkinek csak ajánlani tudom. Összességében: van benne annyi potencia, hogy leverje az Intelligence-et is.