Mégsem tűnik jó ötletnek a Quibi
Beküldte: Kanyecc 2020 April 20, 15:44-kor a(z) Hírek témába.
Áprilisban útjára indult a legújabb streaming szolgáltatás, a Quibi, ami a maga módján forradalmárként volt számon tartva egészen addig, míg el nem startolt. Koncepciója pofonegyszerűségre építkezett, hiszen az ötletgazda célja az volt, hogy a felhasználóinak olyan tartalmat generáljon, amiket napi ingázás közben fogyaszthatnak. Átlagos hosszú tízpercnél ne legyen terjedelmesebb, azaz biztosabban érjünk egy-egy sorozatrész végére, mint ha 40-70 percest kellene magunkévá tenni. Emellett még a platformújításként szerepelne az is, hogy a tartalmat nézhetjük függőleges és vízszintes pozícióban.
Megírtuk, hogy az Eko megpróbálkozott a streaming szolgáltató rajtjának szabotázsával, ugyanis állításuk szerint Jeffrey Katzenbergék lenyúlták a technológiájukat – mármint a képernyő-forgatásos stílust, ami a Quibi újdonságaiként sorolható fel. (Csak a tisztánlátás kedvéért: amikor elforgatjuk állóból fekvőbe vagy fekvőből állóba a tartalmat, akkor új részletek kerülnek elő. Kicsit olyan ez, mint ha arról beszélnék, hogy adott egy 4×4-es kocka, amelyből fekve csak 3:4-et látunk, míg állva 4:3-at, azaz lesz így is, és úgy is 1:4-hez rész, amiről lemaradunk. Értitek?!)
Aztán végülis csak elstartolt a streaming szolgáltatás, de csak „mikrokörnyezetben”, ugyanis csak az amerikaiak élvezhetik a tartalmukat. Az első napján 300 ezer letöltést produkált a tartalma, míg az első hét elteltével 1 milliót. (Csakhogy legyen viszonyítási alapotok, a Disney+-t az első napján 10 millió előfizetővel rendelkezett.) Már itt látszódott, hogy nem áll be a nagyok közé, inkább megpróbálkozik a tempó tartásával. Az applikációt 1.7 millión töltötték le az első hetében. Révén, hogy egy olyan programról beszélünk, ami 99.9%-ban okostelefonra és tabletre készült fontos, hogy milyen a felhasználók fogadtatása!
Hiába ad az amerikai T-Mobile teljes évre a felhasználóinak ingyen előfizetést, mégsem mutatkoznak kimagasló számok a letöltési listákon. Olyannyira nem, hogy immáron a TOP60 kedvenc közé se került be a legutóbbi kimutatás szerint, ugyanis újabb 6 helyet esett vissza.
Nincs könnyű sora, hiszen pont abban az időszakban rajtolt, ami életpályájának sikerét cseppet sem segíti. Gondolok itt a COVID-19 járványra, hiszen ilyenkor az embereknek van ideje okostelefon helyett máson nézni a tartalmakat. Eleve az „ingázás”, mint jelenség nincs most az emberek életében jelen, s azáltal hogy az amerikai gazdaság se termeli a profitot mindenki ott spórol, ahol tud, így hiába segíti a jenki T-Mobile a népszerűsítését, nem jön ki a matek. Lehet halasztaniuk kellett volna a premierjét, ahogy az a Peacock is tette, ami csak részlegesen startolt el, míg a normálisra majdcsak júliusban kerül sor.
Nem szabad elfeledni azt sem, hogy a Quibi mellett az HBO Max és az imént említett Peacock is 2020-ban tárja ki kapuit. Vélhetően hármójuk harcából az HBO Max kerül ki nyertesen, de majd a következő hónapban okosabbak leszünk.