Így fest a júliusi műsorrend

 
Beküldte: Kanyecc 2019 July 5, 19:18-kor a(z) Magyar hírek témába.

Már lassan egy hónapja nem foglalkoztam hazai nézettséges hírekkel, ugyanis a kereskedelmi tévék kínálata pöttyet kiverte nálam a biztosítékot. Nyilván jó lenne megírni, hogy a rendes premieren lévő sorozatok (pl.: Magnum, Isten belájkolt, stb.) miként teljesítettek, de erre majd szakítok időt hétvégén, és velük külön cikk keretében foglalkozom. Most azonban evezzünk másabb vizekre amondó vagyok…

Júliusba léptünk, a hőség pedig beköszöntött az országba. [Hello nyár!] Miért beszélek rébuszokban?! Nos, azon agyaltam, hogy hőgutát kaphattak-e a magyar emberek; esetleg a programszerkesztők, hogy ilyen főműsoridős katyvaszt rakódott össze és fut méltán nagy sikerrel?!

Nem akarok senkit megbántani, de mi ez a sok ismétlés a tévében? (Uborkaszon van, mi?!) Annyi megvásárolt tévésorozat van talonban mindkettő kereskedelmi tévénél, hogy azok műsorra tűzésen kellene inkább dolgozniuk, nem pedig olyanok újraadásán, ami jó fegyver lehet a konkurencia ellen. Persze megértem a másik oldalt is, hiszen mindenki pénzből el. Ha van nyereség, akkor van habzsi-dörzsi.

Kezdődött minden azzal, hogy a Bezár a bazár! 2. évadjával a Tv2 végre nem maradt le a nézettségi versenyben, sőt elég szépen helytállt. (Az RTL sorra vesztette el az estéket az elmúlt hetekben a 18-49 éves fő korosztálynál.) Elfogytak közben az új részek, ezért a stratégák úgy döntöttek, hogy próba hetet tartanak az 1. évad ismétlésével. Bejött a tervük – tippre a legtöbb nézőnek fel se tűnt, hogy ezek már voltak egyszer terítéken. Az RTL Klub elővette a legfrissebb töröksorozatát, mégis csak a Szulejmánt anno komálta a nézőközönség. Rendes kampányt is kapott a Megtörve, csak éppen már az első hetében bukdácsolt, melynek vége az lett, hogy átkerült a napi Híradó elé, helyét pedig az Oltári csajok kapta, amit hasonló érdeklődés övezett. Ezzel párhuzamosan – de hetekkel korábban – műsorára tűzte A Tanárt és A mi kis falunkkat, melyek közül utóbbi lett a befutó oly módon, hogy a jelenlegi 2. évad kapott egy főműsoridős egész hetes kiemelt timeslot-ot, amit várhatóan a harmadik etap fog követni. És ha mindez elfogyna, akkor jöhet a Drága örökösök ismétlése.

A Tv2-t sem kell félteni, gameshow este címen eladják a hétköznapjaikat Majka & Tilla duóval, akiktől két műsort is kapunk, de csak ismétlés formájában. Váltózásra majd július 15-től lehet számítani, amikor visszatér az Áll az alku.

Így fest jelenleg a hétköznap este a magyar tévéknél:

RTL Klub:

16:50-18:00 – Megtörve (Çarpisma) S1
18:00-19:05 – RTL Híradó – Esti kiadás
19:05-20:10 – Fókusz
20:10-21:05 – A mi kis falunkismétlés, 2. évad
21:05-21:45 – Barátok közt
21:45-22:55 – A Tanár ism. (H) / Magnum, P.I. S1 (K) / ??? (Sze) / film (Cs) / Isten belájkolt (P)
22:45/55-től – Isten veled, Magyarország S2 (H) / Magnum, P.I. S1 (K) / Mr. Whiskey S1 (Sze)
/ Isten belájkolt (P)

TV2:

16:45-18:00 – Madárka (Çalikusu) S1
18:00-19:10 – Tények
19:10-20:45 – Bezár a bazár! – ismétlés
20:45-től – A legbátrabb párosismétlés
DunaTV:

16:10-17:05 – Rex felügyelő (Kommissar Rex) – ismétlés, 10. évad
17:05-18:00 – Anya, az állatorvos (Tierärztin Dr. Mertens) – 1. évad
18:00-18:35 – Híradó
18:35-19:30 – Sorsok útvesztője (O Hayat Benim) – ?. évad
19:30-20:30 – Alpesi őrjárat (Un passo dal cielo) – 2. évad
20:30-21:30 – Kékfény (H) / Önök kérték válogatás (K) / Mattoni (Sze) / film (Cs) / film (P)
21:30-22:25 – A legendák hivatala (Le Bureau des Légendes) (H) / Diagnózis (K) / Pietro sziget (Sze)
22:25-23:10 – NCIS – Tengerészti helyszínelők S2 (H) / Velvet Divatház (K)


free web stats