A Látványtervezők szerint 2010-ben…

 
Beküldte: Kanyecc 2010 March 22, 14:04-kor a(z) díjátadók témába.

Lassan a Guild Award sorozatunk végére érünk. Tényleg, de ha már az írókkal kezdve, a színészeken keresztül a jelmezesekkel is foglalkoztunk, akkor senkit sem szabad kifelejteni. (Terveink között ott vannak még: az operatőrök, a hangmérnökök, a szerkesztők, a Nickelodeon díjátadója és ami így elsőre kimaradt.)

A látvány effektesek díjátadója, a VES Awards, azaz hosszabb nevén a Visual Effects Society Awards győzteseinek kihirdetése következne. Természetesen a sorozatok mellett filmeket és a reklámokat is díjaznak. Mi csak a minket érintő kategóriákkal foglalkoznánk. Február 28-án – immáron 8. alkalommal – került megrendezésre Los Angeles-ben, míg tévében március 5-én láthatták a nézők a díjkiosztó-gálát. A tavalyi jelölteket itt, a győzteseket itt tessék visszanézni. Klikk a tovább mögé, ahol a teljes lista fellelhető. (Bocsi a késésért!)

(Aláhúzással a győztesek feltűntetve.)

Outstanding Visual Effects in a Broadcast Miniseries, Movie or a Special
  • ALICE – Night 2
    Lee Wilson, VFX Supervisor
    Lisa Sepp-Wilson, VFX Producer
    Sebastien Bergeron, DFX Supervisor
    Les Quinn, CG Supervisor
  • BEN 10: ALIEN SWARM – Montage
    Evan Jacobs, Visual Effects Supervisor
    Sean McPherson, Visual Effects Supervisor
    Andrew Orloff, Visual Effects Supervisor
  • PREP AND LANDING – Gadgets, Globes, and other Garish Gizmos
    Dorothy McKim, VFX Producer
    Scott Kersavage, VFX Supervisor
    David Hutchins, EFX Animator
    Kee Suong, EFX Animator
  • INFESTATION
    PJ Foley, VFX Producer
    Efram Potelle, VFX Supervisor
    James May, Technical Director
    Dan DeEntremont, Animator
  • SKELLIG
    Sara Bennett, Compositing Supervisor
    Jenna Powell, Visual Effects Producer
    David Houghton, Visual Effects Supervisor
    Jean-Claude Deguara, Senior Animation Supervisor
Outstanding Visual Effects in a Broadcast Series
  • BATTLESTAR GALACTICA – Ep. 421 “Daybreak”
    Michael Gibson, VFX Producer
    Gary Hutzel, VFX Supervisor
    Jesse Toves, CGI Artist
    Dave Morton, CGI Artist
  • DEFYING GRAVITY – Pilot
    Sam Nicholson, VFX Producer
    Dale Fay, VFX Supervisor
    Mike Yip, 3D Lead Artist
    Jared Jones, Lead Compositor
  • FRINGE – Ep. 206 “Earthling”
    Jay Worth, VFX Supervisor/Producer
    Robert Habros, VFX Supervisor
    Andrew Orlaff, VFX Supervisor
    Eric Hance, Visual Effects Artist
  • STARGATE UNIVERSE – Air
    Mark Savela, VFX Supervisor
    Shannon Gurney, VFX Producer
    Andrew Karr, CGI Supervisor
    Craig Vandenbiggelaar, Digital Effects Supervisor
  • V– Pilot
    Andrew Orloff, VFX Supervisor
    Karen Czukerberg, VFX Producer
    Chris Zapara, VFX Supervisor
    Johnathan R. Banta, Lead Compositor
Outstanding Supporting Visual Effects in a Broadcast Program
  • CSI: CRIME SCENE INVESTIGATION – Ep. 1001 “Opening Sequence”
    Rik Shorten, VFX Supervisor
    Sabrina Arnold, VFX Producer
    Steve Meyer, Compositor
    Derek Smith, Compositor
  • FLASH FORWARD – No More Good Days
    Kevin Blank, Visual Effects Supervisor
    Andrew Orloff, VFX Producer
    Steve Meyer, 2D Supervisor
    Jonathan Spencer Levy, Facility VFX Supervisor
  • KINGS – Ep. 001 “Goliath”
    Craig Weiss, VFX Supervisor
    Ron Moore, VFX Producer
    Niel Wray, CG Supervisor
    Brian Vogt, Lead Lighting TD
  • KRUPP-EINE DEUTSCHE FAMILIE – Krupp
    Thomas Tannenberger, Visual Effects Supervisor
    Olcun Tan, Digital Effects Supervisor
    Mark Kolpak, Visual Effects Producer
    Shane Cook, Compositing Supervisor
  • LOST – The Incident Part 1 & 2
    Mitch Suskin, Visual Effects Supervisor
    Samantha Mabie-Tuinstra, Visual Effects Producer
    Eric Hance, Supervising Artist
    Sean Scott, Character Animator
Outstanding Created Environment in a Broadcast Program or Commercial
  • AMC THEATERS / COKE – Magic Chairs
    Rob Nederhorst, VFX Supervisor
    Dariush Derakhshani, CG Supervisor
    Steve Cummings, CG Artist
    Harry Michalakeas, Technical Director
  • ASSASSINS CREED: LINEAGE – Ep. 1 “Duke of Milan Assassination”
    Mathieu Lalonde, CG Modeler
    Nadine Homier, Compositor
    Joseph Kasparlan, Lead Textures and Lighting
    Christian Morin, Compositor
  • FLASH FORWARD – Pilot “Freeway Overpass”
    Steve Meyer, Compositor
    Colin Feist, Compositor
    Paul Ghezzo, CG Supervisor
    Roger Kupelian, Matte Painter
  • V – Pilot “Atrium and Ship Interiors”
    Chris Zapara, VFX Supervisor
    Chris Irving, Lead Compositor
    David Morton, Matte Painter
    Trevor Adams, CG Artist
Outstanding Compositing in a Broadcast Program or Commercial
  • CSI: CRIME SCENE INVESTIGATION – Ep 1001 Opening Sequence
    Derek Smith, Compositor
    Christina Spring, Compositor
    Steve Meyer, VFX Supervisor
    Zach Zaubi, Compositor
  • KERRY LOWLOW ‘MOUSE’ – Overall
    Jake Mengers, VFX Supervisor
    Stephen Newbold, VFX Supervisor
    Kelly Bruce, Compositor
    Greg Howe-Davies, Compositor
  • PEPSI – The Flight of the Penguin
    Murray Butler, VFX Supervior/Lead Flame
    Ben Cronin, Senior Flame Operator
    Andy Rowan-Robinson, Technical Director
    Miyuki Shimamoto, Flame Operator
  • PORSCHE – Family Tree
    Tim Davies, VFX Supervisor/Lead Compositor
    Jeff Willette, Lead Technical Designer
    Zach Tucker, CG Supervisor

free web stats