39. Annie Awards – A jelöltek

 
Beküldte: Kanyecc 2011 December 31, 2:16-kor a(z) díjátadók témába.

Csak most hallottam először róla, pedig kapcsolódik a sorozatos közeghez. Aztán kicsit utána néztem, hogy mi a franc az az Annie Awards, és megvilágosodtam. Kérem szépen, az Animációs Oscar-nak becézik – olyanokat pedig nézünk, hiszen ott: a Futurama, a South Park, a The Simpsons és a többi. A lényeg, hogy az animációs világ egyik legfontosabb díjáról beszélünk, amit általában február tájt ad át az International Animated Film Association a tévés – és mozi részleg kiemelkedőinek. A kategóriák szerteágazóak. Feltűnnek a szokásos témák, mint a legjobb rendező, – író, – animációs effektes, – karakter designos és sorolhatnám tovább. A jelöltek számát se kvótázták be, ahogy elnézem, mert pl.: a „legjobb hangok” kategóriában: 14 jelölés született, míg a „legjobb szerkesztőjében” csak 5.

Külön kiemelném, hogy Duke Johnson a Community karácsonyi animációs részével a legjobb rendezőnek járó díjért szállt harcba. A díjkiosztóra február 4-én kerül sor. – A ránk vonatkozó jelöltlistákat a tovább mögött találjátok.

Best General Audience Animated TV Production

  • Archer – FX Productions
  • Green Lantern: The Animated Series – Warner Bros. Animation
  • Hoops & YoYo Ruin Christmas – Hallmark
  • MAD – Warner Bros. Animation
  • Mary Shelley’s Frankenhole Season 2 – Starburns Industries, Inc.
  • Prep & Landing: Naughty vs. Nice – Walt Disney Animation Studios
  • Star Wars: The Clone Wars – Lucasfilm Animation, Ltd.
  • The Simpsons – Gracie Films

Best Animated Television Production – Children

  • Fanboy and Chum Chum – Nickelodeon and Frederator
  • Kung Fu Panda – DreamWorks Animation
  • Penguins of Madagascar – DreamWorks Animation
  • The Amazing World of Gumball – Cartoon Network in Association with Dandelion Studios, Boulder Media & Studio Soi

Animated Effects in an Animated Production

  • Can Yuksel (Puss In Boots) – DreamWorks Animation
  • Chase Cooper (Rango) – Industrial Light & Magic
  • Dan Lund (Winnie The Pooh) – Walt Disney Animation Studios
  • Dave Tidgewell (Kung Fu Panda 2) – DreamWorks Animation
  • Eric Froemling (Cars 2) – Pixar Animation Studios
  • Jason Mayer (Kung Fu Panda 2) – DreamWorks Animation
  • Joel Aron (Star Wars: The Clone Wars) – Lucasfilm Animation, Ltd.
  • Jon Reisch (Cars 2) – Pixar Animation Studios
  • Kevin Romond (Tintin) – Amblin Entertainment, Wingnut Films and Kennedy/Marshall
  • Willi Geiger (Rango) – Industrial Light & Magic

Character Animation in a Television Production

  • Chad Sellers (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
  • Michael Franceschi (Kung Fu Panda) – Nickelodeon
  • Rebecca Wilson Bresee (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
  • Sihanouk Mariona (Mary Shelley’s Frankenhole Season 2) – Starburns Industries, Inc.
  • Tony Smeed (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios

Character Design in a Television Production

  • Bill Schwab (Prep & Landing) – Walt Disney Animation Studios
  • Carl Raggio (Disney Kick Buttowski) – Disney Television Animation
  • Chad Hurd (Archer) – FX Productions
  • Chris Battle (Dan Vs.) – Starz Film Roman
  • Eric Robles (Fanboy and Chum Chum) – Nickelodeon & Frederator
  • Gordon Hammond (TUFF Puppy) – Nickelodeon
  • Mike Dougherty (TUFF Puppy) – Nickelodeon
  • Robert Ryan Cory (Secret Mountain Fort Awesome) – Cartoon Network Studios

Directing in a Television Production

  • Brian Sheesley (Dan Vs.) – Starz Film Roman
  • Chris Savino & Clay Morrow (Disney Kick Buttowski) – Disney Television Animation
  • Dan Riba (Ben 10: Ultimate Alien) – Cartoon Network Studios
  • Duke Johnson (Community) – 23 D Films, Inc.
  • Gabe Swarr (Kung Fu Panda) – Nickelodeon
  • Ken Bruce (TUFF Puppy) – Nickelodeon
  • Kevin Deters & Stevie Wermers-Skelton (Prep & Landing: Naughty vs. Nice)– Walt Disney Animation Studios
  • Matthew Nastuk (The Simpsons) – Gracie Films
  • Mic Graves & Ben Bocquelet (The Amazing World of Gumball) – Cartoon Network Europe in association with Dandelion Studios, Boulder Media & Studio Soi
  • Peter Hausner (Ninjago: Masters of Spinjitzu) – Wil Film
  • Steve Loter, Christo Stamboliev, Shaun Cashman, David Knott (Penguins of Madagascar) – Nickelodeon and Technicolor
  • Tony Craig (Hoops & YoYo Ruin Christmas) – Hallmark

Music in a Television Production

  • Adam Berry, Bob Schooley, Mark McCorkle (Penguins of Madagascar) – Nickelodeon and Technicolor
  • Ben Locket (The Amazing World of Gumball) – Cartoon Network Europe
  • Frederik Wiedmann (Green Lantern The Animated Series) – Warner Bros. Animation
  • Grace Potter, Michael Giacchino (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
  • Joel McNeely, Brendan Milburn & Valerie Vigoda (Pixie Hollow Games)– DisneyToon Studios
  • Kevin Kliesch (Thundercats) – Warner Bros. Animation and Cartoon Network
  • Shawn Patterson, Zeb Wells (Robot Chicken) – ShadowMachine and Stoopid Monkey in association with Adult Swim

Storyboarding in a Television Production

  • Barry W. Johnson (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
  • Benton Connor (Regular Show) – Cartoon Network Studios
  • Brian Kesinger (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
  • Dave Thomas (TUFF Puppy) – Nickelodeon
  • Fred Gonzalez (TUFF Puppy) – Nickelodeon
  • Joe Mateo (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
  • Justin Nichols (Fanboy & Chum Chum) – Nickelodeon & Frederator
  • Katie Rice (Fanboy & Chum Chum)– Nickelodeon & Frederator
  • Rebecca Sugar (Adventure Time) – Cartoon Network Studios

Voice Acting in a Television Production

  • Carlos Alazraqui (Fairly OddParents) – Nickelodeon
  • Dan Harmon (Mary Shelley’s Frankenhole Season 2) – Starburns Industries, Inc.
  • Daran Norris (Fairly OddParents) – Nickelodeon
  • Dee Bradley Baker (Star Wars: The Clone Wars)– Lucasfilm Animation, Ltd.
  • Diedrich Bader (Batman: The Brave and the Bold) – Warner Bros. Animation
  • H. Jon Benjamin (Archer) – FX Productions
  • Jeff Bennett (Penguins of Madagascar) – Nickelodeon and Technicolor
  • Jeff B. Davis (Mary Shelley’s Frankenhole Season 2) – Starburns Industries, Inc.
  • Jessica Walter (Archer) – FX Productions
  • Judy Greer (Archer) – FX Productions
  • Logan Grove (The Amazing World of Gumball) – Cartoon Network Europe in association with Dandelion Studios, Boulder Media & Studio Soi
  • Nika Futterman (Star Wars: The Clone Wars) – Lucasfilm Animation, Ltd.
  • Scott Adsit (Mary Shelley’s Frankenhole Season 2) – Starburns Industries, Inc.
  • Tara Strong (Fairly OddParents – Operation Dingleberg) – Nickelodeon

Writing in a Television Production

  • Blake Lemons, William Reiss, C.H. Greenblatt, Derek Evanick, Diana Lafyatis, Neil Graf (Fish Hooks – Fish School Musical) – Disney Television Animation
  • Carolyn Omine (The Simpsons -Treehouse of Horror XXII) – Gracie Films
  • Dani MIchaeli, Sean Charmatz, Nate Cash, Luke Brookshier, Paul Tibbitt (SpongeBob SquarePants – Patrick’s Staycation) – Nickelodeon
  • Josh Weinstein (Futurama – All The President’s Heads) – The Curiosity Company in association with 20th Century Fox Television
  • Kevin Sullivan, Will Schifrin, Ray DeLaurentis (TUFF Puppy Thunder Dog) – Nickelodeon
  • Matt Maiellaro, Dave Willis (Agua Unit Patrol Squad 1 – The Creditor) – Williams Street Studios, Adult Swim
  • Ray DeLaurentis, Will Schifrin (Fairly OddParents – Invasion of the Dads) – Nickelodeon
  • Steve Wermers-Skelton, Kevin Deters (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios

Editing in Television Production

  • Garret Elkins (Mary Shelley’s Frankenhole Season 2) – Starburn Industries, Inc.
  • Hugo Morales (Kung Fu Panda) Nickelodeon
  • Jason W.A. Tucker (Star Wars: The Clone Wars) – Lucasfilm Animation, Ltd.
  • Paul D. Calder (Futurama) – The Curiosity Company in association with 20th Century Fox Television
  • Ted Machold, Jeff Adams, Doug Tiano, Bob Tomlin (Penguins of Madagascar) – Nickelodeon and Technicolor
Animated Effects in an Animated Production
Can Yuksel (Puss In Boots) – DreamWorks Animation
Chase Cooper (Rango) – Industrial Light & Magic
Dan Lund (Winnie The Pooh) – Walt Disney Animation Studios
Dave Tidgewell (Kung Fu Panda 2) – DreamWorks Animation
Eric Froemling (Cars 2) – Pixar Animation Studios
Jason Mayer (Kung Fu Panda 2) – DreamWorks Animation
Joel Aron (Star Wars: The Clone Wars) – Lucasfilm Animation, Ltd.
Jon Reisch (Cars 2) – Pixar Animation Studios
Kevin Romond (Tintin) – Amblin Entertainment, Wingnut Films and Kennedy/Marshall
Willi Geiger (Rango) – Industrial Light & MagicCharacter Animation in a Television Production
Chad Sellers (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
Michael Franceschi (Kung Fu Panda) – Nickelodeon
Rebecca Wilson Bresee (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
Sihanouk Mariona (Mary Shelley’s Frankenhole Season 2) – Starburns Industries, Inc.
Tony Smeed (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation StudiosCharacter Design in a Television Production
Bill Schwab (Prep & Landing) – Walt Disney Animation Studios
Carl Raggio (Disney Kick Buttowski) – Disney Television Animation
Chad Hurd (Archer) – FX Productions
Chris Battle (Dan Vs.) – Starz Film Roman
Eric Robles (Fanboy and Chum Chum) – Nickelodeon & Frederator
Gordon Hammond (TUFF Puppy) – Nickelodeon
Mike Dougherty (TUFF Puppy) – Nickelodeon
Robert Ryan Cory (Secret Mountain Fort Awesome) – Cartoon Network Studios

Directing in a Television Production
Brian Sheesley (Dan Vs.) – Starz Film Roman
Chris Savino & Clay Morrow (Disney Kick Buttowski) – Disney Television Animation
Dan Riba (Ben 10 Ultimate Alien) – Cartoon Network Studios
Duke Johnson (Community) – 23 D Films, Inc.
Gabe Swarr (Kung Fu Panda) – Nickelodeon
Ken Bruce (TUFF Puppy) – Nickelodeon
Kevin Deters & Stevie Wermers-Skelton (Prep & Landing: Naughty vs. Nice)– Walt Disney Animation Studios
Matthew Nastuk (The Simpsons) – Gracie Films
Mic Graves & Ben Bocquelet (The Amazing World of Gumball) – Cartoon Network Europe in association with Dandelion Studios, Boulder Media & Studio Soi
Peter Hausner (Ninjago: Masters of Spinjitzu) – Wil Film
Steve Loter, Christo Stamboliev, Shaun Cashman, David Knott (Penguins of Madagascar) – Nickelodeon and Technicolor
Tony Craig (Hoops & YoYo Ruin Christmas) – Hallmark

Music in a Television Production
Adam Berry, Bob Schooley, Mark McCorkle (Penguins of Madagascar) – Nickelodeon and Technicolor
Ben Locket (The Amazing World of Gumball) – Cartoon Network Europe in association with Dandelion Studios, Boulder Media & Studio Soi
Frederik Wiedmann (Green Lantern The Animated Series) – Warner Bros. Animation
Grace Potter, Michael Giacchino (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
Joel McNeely, Brendan Milburn and Valerie Vigoda (Pixie Hollow Games)– DisneyToon Studios
Kevin Kliesch (Thundercats) – Warner Bros. Animation and Cartoon Network
Shawn Patterson, Zeb Wells (Robot Chicken) – ShadowMachine and Stoopid Monkey in association with Adult Swim

Storyboarding in a Television Production
Barry W. Johnson (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
Benton Connor (Regular Show) – Cartoon Network Studios
Brian Kesinger (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
Dave Thomas (TUFF Puppy) – Nickelodeon
Fred Gonzalez (TUFF Puppy) – Nickelodeon
Joe Mateo (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios
Justin Nichols (Fanboy & Chum Chum) – Nickelodeon & Frederator
Katie Rice (Fanboy & Chum Chum)– Nickelodeon & Frederator
Rebecca Sugar (Adventure Time) – Cartoon Network Studios

Voice Acting in a Television Production
Carlos Alazraqui as Denzel Crocker (Fairly OddParents) – Nickelodeon
Dan Harmon as Jekyll (Mary Shelley’s Frankenhole Season 2) – Starburns Industries, Inc.
Daran Norris as Cosmo (Fairly OddParents) – Nickelodeon
Dee Bradley Baker as Obi-Wan (Star Wars: The Clone Wars)– Lucasfilm Animation, Ltd.
Diedrich Bader as Batman (Batman: The Brave and the Bold) – Warner Bros. Animation
H. Jon Benjamin as Sterling Archer (Archer) – FX Productions
Jeff Bennett as Kowalski (Penguins of Madagascar) – Nickelodeon and Technicolor
Jeff B. Davis as Victor Frankenstein (Mary Shelley’s Frankenhole Season 2) – Starburns Industries, Inc.
Jessica Walter as Malory Archer (Archer) – FX Productions
Judy Greer as Cheryl Tunt (Archer) – FX Productions
Logan Grove as Gumball (The Amazing World of Gumball) – Cartoon Network Europe in association with Dandelion Studios, Boulder Media & Studio Soi
Nika Futterman as Asajj Ventress (Star Wars: The Clone Wars) – Lucasfilm Animation, Ltd.
Scott Adsit as the Creature (Mary Shelley’s Frankenhole Season 2) – Starburns Industries, Inc.
Tara Strong as Timmy Turner (Fairly OddParents – Operation Dingleberg) – Nickelodeon

Writing in a Television Production
Blake Lemons, William Reiss, C.H. Greenblatt, Derek Evanick, Diana Lafyatis, Neil Graf (Disney Fish Hooks – Fish School Musical) – Disney Television Animation
Carolyn Omine (The Simpsons -Treehouse of Horror XXII) – Gracie Films
Dani MIchaeli, Sean Charmatz, Nate Cash, Luke Brookshier, Paul Tibbitt (SpongeBob SquarePants – Patrick’s Staycation) – Nickelodeon
Josh Weinstein (Futurama – All The President’s Heads) – The Curiosity Company in association with 20th Century Fox Television
Kevin Sullivan, Will Schifrin, Ray DeLaurentis (TUFF Puppy Thunder Dog) – Nickelodeon
Matt Maiellaro, Dave Willis (Agua Unit Patrol Squad 1 – The Creditor) – Williams Street Studios, Adult Swim
Ray DeLaurentis, Will Schifrin (Fairly OddParents (Invasion of the Dads) – Nickelodeon
Steve Wermers-Skelton, Kevin Deters (Prep & Landing: Naughty vs. Nice) – Walt Disney Animation Studios

Editing in Television Production
Garret Elkins (Mary Shelley’s Frankenhole Season 2) – Starburn Industries, Inc.
Hugo Morales (Kung Fu Panda) Nickelodeon
Jason W.A. Tucker (Star Wars: The Clone Wars) – Lucasfilm Animation, Ltd.
Paul D. Calder (Futurama) – The Curiosity Company in association with 20th Century Fox Television
Ted Machold, Jeff Adams, Doug Tiano, Bob Tomlin (Penguins of Madagascar) – Nickelodeon and Technicolor


free web stats