Az Ausztrál Akadémia szerint 2012-ben

 
Beküldte: Kanyecc 2012 February 2, 1:25-kor a(z) Ausztrál régió,díjátadók témába.

Tulajdonképpen a reformnak köszönhető ez a bejegyzés. Na meg annak, hogy Facebook-on követem a The Slap című ausztrál sorozatnak a hivatalos oldalát, ahol tegnap megütötte a szemet az alábbi bejegyzés. 5 kategóriában nyert díjat. Alaphelyzetben is felkeltené a figyelmemet, de ez a sorozat már számos országban felbukkant, hiszen a briteknél se ismeretlen, illetve hamarosan a jenkiknél se, mivel a DirecTV műsorára tűzte. Írtunk róla anno. Nem sokat, viszont egy darabig figyelemmel követtük a sorsát, aztán megszakadt az ér… egészen máig!

Január végén zajlott le az AACTA Awards az ausztráloknál. Tudom, ez így sok mindent nem árul el. Hosszabb nevén: Australian Academy of Cinema and Television Arts Awards, avagy magyarul az Ausztrál Film- és Televíziós Akadémia díjkiosztójáról volna szó, ahol – mint az a nevéből is kivehető – díjazzák a filmes és a tévés szakmabelieket kicsiny kis hazájukon belül. Mivel tegnapig fogalmunk se volt erről az awards-ről, így a tovább mögött nemcsak a győztesek kilétét találhatjátok (melyeket aláhúzással jelöltük), hanem a jelöltek listáját is; valamint egy összegző, de az már angol nyelven. Ez abból a szempontból is hasznos, hogy képben lehettek afelől, hogy melyek azok a műsorok, sorozatok, amikre érdemes lesz odafigyelni. És hogy még dejavu-sebb legyen a helyzet, pont tegnap kérdeztük meg, hogy ki követi figyelemmel a Család csak egy van c. sorozatot, ami szintén nem távozott üres kézzel.

Tehát jó böngészést a tovább mögött. Az alábbi képen: Tony Ayres, Helen Bowden és Michael McMahon látható, akik a legjobb minisorozat/rövidfutamú sorozatnak járó díjat zsebelték be a The Slap-nak.

Tévésorozat:

Legjobb fiatal színész:

Olivia DeJonge – Good Pretender
Emma Jefferson – My Place, Series 2 ‐ Episode 17 ‘1848 ‐ Johanna’ – ABC3
Lara Robinson – Cloudstreet ‐ Part 1 – FOXTEL ‐ Showcase
Lucas Yeeda – Mad Bastards

Legjobb dráma sorozat:

East West 101, Season 3 ‐ The Heroes’ Journey – Steve Knapman, Kris Wyld – SBS
Offspring, Season 2 – John Edwards, Imogen Banks – Network Ten
Rake – Ian Collie, Peter Duncan, Richard Roxburgh – ABC1
Spirited, Season 2 – Claudia Karvan, Jacquelin Perske – FOXTEL ‐ W

Legjobb minisorozat vagy “rövidfutamú sorozat”:

Cloudstreet – Greg Haddrick, Brenda Pam – FOXTEL ‐ Showcase
Paper Giants: The Birth Of Cleo – John Edwards, Karen Radzyner – ABC1
Sisters Of War – Andrew Wiseman – ABC1
The Slap – Tony Ayres, Helen Bowden, Michael McMahon – ABC1

Legjobb szórakoztató műsor:

The Gruen Transfer, Series 4 – Andrew Denton, Anita Jacoby, Jon Casimir – ABC1
Hungry Beast, Series 3 – Andrew Denton, Anita Jacoby, Andy Nehl, Jon Casimir – ABC1
Judith Lucy’s Spiritual Journey – Todd Abbott – ABC1
Junior MasterChef, Series 1 – Tara McWilliams – Network Ten
RocKwiz – Brian Nankervis, Ken Connor, Peter Bain‐Hogg, Joe Connor – SB

Legjobb rendező:

Paper Giants: The Birth Of Cleo ‐ Episode 1 – Daina Reid – ABC1
The Slap ‐ Episode 1 ‘Hector’ – Jessica Hobbs – ABC1
The Slap ‐ Episode 3 ‘Harry’ – Matthew Saville – ABC1
Small Time Gangster ‐ Episode 1 ‘Jingle Bells’ – Jeffrey Walker – FOXTEL ‐ Movie Network

Legjobb forgatókönyvíró:

Cloudstreet ‐ Part 3 – Tim Winton, Ellen Fontana – FOXTEL ‐ Showcase
Laid ‐ Episode 3 – Kirsty Fisher – ABC1
The Slap ‐ Episode 1 ‘Hector’ – Kris Mrksa – ABC1
The Slap ‐ Episode 3 ‘Harry’ – Brendan Cowell – ABC

Legjobb férfi főszereplő:

• Rob Carlton – Paper Giants: The Birth Of CleoABC1
Alex Dimitriades – The SlapABC1
• Don Hany – East West 101, Season 3 ‐ The Heroes’ Journey – SBS
• Jonathan LaPaglia – The Slap ABC1

Legjobb női főszereplő:

• Essie Davis – CloudstreetFOXTEL ‐ Showcase
• Kerry Fox – CloudstreetFOXTEL ‐ Showcase
• Asher Keddie – Paper Giants: The Birth Of CleoABC1
Sarah Snook – Sisters Of War ABC1

Legjobb férfi vendég- vagy mellékszereplő:

Richard Cawthorne – Killing Time ‐ Episode 2 – FOXTEL ‐ TV1
• Aaron Fa’aoso – East West 101, Season 3 ‐ The Heroes’ Journey ‐ Episode 18 ‘The Price Of Salvation’ – SBS
• Jacek Koman – Spirited, Season 2 ‐ Episode 2 ‘Time After Time’ – FOXTEL ‐ W
• Todd Lasance – Cloudstreet ‐ Part 3 – FOXTEL ‐ Showcase

Legjobb női vendég- vagy mellékszereplő:

Diana Glenn – The Slap ‐ Episode 3 ‘Harry’ – ABC1
• Rena Owen – East West 101, Season 3 ‐ The Heroes’ Journey ‐ Episode 18 ‘The Price Of Salvation’ – SBS
• Susie Porter – Sisters Of WarABC1
• Lara Robinson – Cloudstreet ‐ Part 1 – FOXTEL ‐ Showcase

Közönségdíj – Legjobb tévéműsor:

MasterChef AustraliaNetwork Ten
Packed To The RaftersSeven Network
Paper Giants: The Birth Of CleoABC1
Underbelly RazorNine Network

Közönségdíj – Legjobb színészi teljesítmény drámában:

• Rebecca Gibney – Packed To The RaftersSeven Network
Asher Keddie – Paper Giants: The Birth Of CleoABC1
• Jeremy Lindsay Taylor – Underbelly RazorNine Network
• Erik Thomson – Packed To The Rafters Seven Network

Legjobb komédia sorozat:

At Home With Julia – Rick Kalowski, Greg Quail, Carol Hughes – ABC1
Laid – Liz Watts – ABC1
twentysomething – Nicole Minchin – ABC2

Legjobb színészi teljesítmény komédiában:

• Alison Bell – Laid ABC1
• Jess Harris – twentysomething ABC2
Chris Lilley – Angry BoysABC1
• Celia Pacquola – Laid ABC1

Legjobb gyermekeknek szóló tévésorozat:

a gURLs wURLd – Noel Price – Nine Network
Gasp! – Suzanne Ryan – Nine Network
H2O: Just Add Water, Series 3 – Jonathan M. Shiff – Network Ten
My Place, Series 2 – Penny Chapman – ABC3

Doku-kategória:

Legjobb 1 óránál hosszabb dokumentumfilm:

Life In Movement – Sophie Hyde, Bryan Mason.
Mrs Carey’s Concert – Bob Connolly, Helen Panckhurst, Sophie Raymond – ABC1
Shut Up Little Man! An Audio Misadventure – Sophie Hyde, Matthew Bate.
The Tall Man – Darren Dale – SBS

Legjobb 1 óránál rövidebb dokumentumfilm:

The Ball – Yael Bergman, Laura Waters, Jessica Leski – ABC1
Jandamarra’s War -Andrew Ogilvie, Andrea Quesnelle, Eileen Torres – ABC1
Leaky Boat – Penny Chapman – ABC1
Orchids: My Intersex Adventure – Phoebe Hart – ABC

Legjobb dokumentumfilm:

Immigration Nation, The Secret History Of Us – Jacob Hickey, Alex West, Lucy Maclaren – SBS
Outback Fight Club – Paul Scott, Isabel Perez – SBS
Outback Kids – Mike Bluett, Mark Hamlyn, Marc Radomsky – ABC1
SAS ‐ The Search for Warriors – Julia Redwood, Ed Punchard – SBS

Legjobb rendező:

Life In Movement – Bryan Mason, Sophie Hyde.
Mrs Carey’s Concert – Bob Connolly, Sophie Raymond – ABC1
Shut Up Little Man! An Audio Misadventure – Matthew Bate.
The Tall Man – Tony Krawitz – SBS

Legjobb operatőr:

Jandamarra’s War – Allan Collins ACS, Jim Frater, Rusty Geller SOC – ABC1
Mrs Carey’s Concert – Bob Connolly – ABC1
Out Of The Ashes – David Parer ACS – ABC1
The Tall Man – Germain McMicking – SBS

Legjobb szerkesztő:

Leaky Boat – Lawrie Silvestrin – ABC1
Mrs Carey’s Concert – Sophie Raymond, Ray Thomas ASE, Nick Meyers ASE – ABC1
Shut Up Little Man! An Audio Misadventure – Bryan Mason.
The Tall Man – Rochelle Oshlack – SBS

Legjobb hangzás:

Jandamarra’s War – Laurie Chlanda, Glenn Martin, Ric Curtin, Ash Gibson Greig, Petris Torres – ABC1
Mrs Carey’s Concert – Sophie Raymond, Bob Scott, Doron Kipen – ABC1
murundak ‐ songs of freedom – Emma Bortignon, Michael Letho, Peter Smith, Christopher O’Young, Simon Walbrook – SBS
Shut Up Little Man! An Audio Misadventure – Jonny Elk Walsh, Pete Best, Tom Heuzenroeder, Emma Bortignon, Scott Illingworth

Jelöltek listájának összegzése:

ABC ONE

The Slap – 8 jelölés:

• AACTA Award for Best Telefeature, Mini Series or Short Run Series
• AACTA Award for Best Direction in Television – Episode 1 ‘ Hector’
• AACTA Award for Best Direction in Television – Episode 3 ‘Harry’
• AACTA Award for Best Screenplay in Television – Episode 1 ‘ Hector’
• AACTA Award for Best Screenplay in Television – Episode 3 ‘Harry’
• AACTA Award for Best Lead Actor in a Television Drama – Alex Dimitriades
• AACTA Award for Best Lead Actor in a Television Drama – Jonathan LaPaglia
• AACTA Award for Best Guest or Supporting Actress in a Television Drama – Diana Glenn – Episode 3 ‘Harry

Mrs Carey’s Concert – 5 jelölés

• AACTA Award for Best Feature Length Documentary
• AACTA Award for Best Direction in a Documentary
• AACTA Award for Best Cinematography in a Documentary
• AACTA Award for Best Editing in a Documentary
• AACTA Award for Best Sound in a Documentar

Laid – 4 jelölés

• AACTA Award for Best Television Comedy Series
• AACTA Award for Best Screenplay in Television – Episode 3
• AACTA Award for Best Performance in a Television Comedy – Alison Bell
• AACTA Award for Best Performance in a Television Comedy – Celia Pacquola

Paper Giants: The Birth Of Cleo – 4 jelölés

• AACTA Award for Best Telefeature, Mini Series or Short Run Series
• AACTA Award for Best Direction in Television – Episode 1
• AACTA Award for Best Lead Actor in a Television Drama – Rob Carlton
• AACTA Award for Best Lead Actress in a Television Drama – Asher Keddie

Jandamarra’s War – 3 jelölés

• AACTA Award for Best Documentary Under One Hour
• AACTA Award for Best Cinematography in a Documentary
• AACTA Award for Best Sound in a Documentar

Sisters Of War – 3 jelölés

• AACTA Award for Best Telefeature, Mini Series or Short Run Series
• AACTA Award for Best Lead Actress in a Television Drama – Sarah Snook
• AACTA Award for Best Guest or Supporting Actress in a Television Drama – Susie Porter

Leaky Boat – 2 jelölés

• AACTA Award for Best Documentary Under One Hour
• AACTA Award for Best Editing in a Documentary

Angry Boys – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Performance in a Television Comedy – Chris Lilley

At Home With Julia – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Television Comedy Series

The Ball – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Documentary Under One Hour

Hungry Beast, Series 3 – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Light Entertainment Television Series

The Gruen Transfer, Series 4 – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Light Entertainment Television Series

Judith Lucy’s Spiritual Journey – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Light Entertainment Television Series

Out Of The Ashes – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Cinematography in a Documentary

Outback Kids – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Documentary Series

Rake – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Television Drama Series

ABC2

twentysomething – 2 jelölés

• AACTA Award for Best Television Comedy Series
• AACTA Award for Best Performance in a Television Comedy – Jess Harris

ABC3

My Place, Series 2 – 2 jelölés

• AACTA Award for Best Children’s Television Series
• AACTA Award for Best Young Actor – Emma Jefferson – Episode 17 ‘1848 – Johanna’

SBS

East West 101, Season 3 – The Heroes’ Journey – 4 jelölés

• AACTA Award for Best Television Drama Series
• AACTA Award for Best Lead Actor in a Television Drama – Don Hany
• AACTA Award for Best Guest or Supporting Actor in a Television Drama – Aaron Fa’aoso – Episode 18 ‘The Price Of Salvation’
• AACTA Award for Best Guest or Supporting Actress in a Television
Drama – Rena Owen – Episode 18 ‘The Price Of Salvation’

The Tall Man – 4 jelölés

• AACTA Award for Best Feature Length Documentary
• AACTA Award for Best Direction in a Documentary
• AACTA Award for Best Cinematography in a Documentary
• AACTA Award for Best Editing in a Documentary

Immigration Nation, The Secret History Of Us – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Documentary Series

murundak – songs of freedom – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Sound in a Documentary

Outback Fight Club – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Documentary Series

RocKwiz – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Light Entertainment Television Series

SAS – The Search for Warriors – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Documentary Series

SHOWCASE

Cloudstreet – 8 jelölés

• AACTA Award for Best Telefeature, Mini Series or Short Run Series
• AACTA Award for Best Screenplay in Television – Part 3
• AACTA Award for Best Lead Actress in a Television Drama – Essie Davis
• AACTA Award for Best Lead Actress in a Television Drama – Kerry Fox
• AACTA Award for Best Guest or Supporting Actor in a Television Drama – Todd Lasance – Part 3
• AACTA Award for Best Guest or Supporting Actress in a Television Drama  – Lara Robinson – Part 1
• AACTA Award for Best Young Actor – Lara Robinson – Part 1
• AACTA Award for Best Visual Effects

W

Spirited, Season 2 – 2 jelölés

• AACTA Award for Best Television Drama Series
• AACTA Award for Best Guest or Supporting Actor in a Television Drama – Jacek Koman – Episode 2 ‘Time After Time’.

MOVIE NETWORK

Small Time Gangster – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Direction in Television – Episode 1 ‘Jingle Bells’

TV1

Killing Time – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Guest or Supporting Actor in a Television Drama – Richard Cawthorne – Episode 2

NINE NETWORK

a gURLs wURLd – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Children’s Television Series

Gasp! – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Children’s Television Series

NETWORK TEN

H2O: Just Add Water, Series 3 – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Children’s Television Series Junior

MasterChef, Series 1 – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Light Entertainment Television Series

Offspring, Season 2 – 1 jelölés

• AACTA Award for Best Television Drama Series


free web stats