A Rendezők jelöltjei 2014-ben

 
Beküldte: Kanyecc 2014 January 14, 23:12-kor a(z) díjátadók témába.

Folytatódik a díjszezon. Miután meglepődtünk a Golden Globe győztesein, illetve átnyálaztuk az írók, a producerek és a színészek szakszervezetének jelöltjeit, egy újabb részleggel foglalkoznánk, a rendezőkkel. A DGA Awards, azaz a Directors Guild of American Awards január 7-én tette közzé a kategóriáinak listáit, hogy a 2014-es évben, mely rendezőgárdák voltak a legkiemelkedőbbek, legalábbis díjra jelöltek. Hosszú listát dugtam a tovább mögé, már előre felhívnám rá a figyelmet, nehogy meglepődjetek.

Előjáróban mutatnék egy linkgyűjteményt a korábbi évekre visszamenőleg: a 2013-as, a 2012-es, a 2011-es, míg a 2010-es győztesek, akik már boldog DGA-díj tulajdonosok.

Ismét egy eléggé erős mezőny jött össze. Elég csak rápillantani a legjobb drámának járó kategóriára, ahol két Breaking Bad, egy Game of Thrones, egy Homeland, és egy House of Cards kapott helyet. Ami szinte 100%, hogy a GoT üres kézzel megy haza, mert hiába David Nutter nevét emlegetjük a riválisok sorában, véleményem szerint vagy Bryan Cranston, vagy David Fincher mosolyog a rendezvény végén egy jókorát – de inkább utóbbit hoznám ki. Nem egy egyszerű kategória a komédia se, hiszen a The Big Bang Theory és a Modern Family 2-2 jelöléssel, míg a 30 Rock eggyel vág neki a megmérettetésnek. Biztos szép szorzóik lehetnek – már ha ilyesmikre lehet fogadni. Nem tudom, nem vagyok egy BET-parti.

A lényeg, hogy a lista a tovább mögött. Kíváncsi leszek arra, hogy ki fog a végén kikerülni győztesen. A díjkiosztó-gálára január 25-én kerül sor, immáron 66. alkalommal.

DRÁMA kategória:

BRYAN CRANSTON
Breaking Bad, “Blood Money” (AMC)

Mr. Cranston’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Stewart A. Lyons
• Assistant Unit Production Manager: James Paul Hapsas
• First Assistant Director: Nina Jack
• Second Assistant Director: Louis Lanni
• Second Second Assistant Director: Anna Ramey
• Additional Second Assistant Director: Marcia Woske

DAVID FINCHER
House of Cards, “Chapter 1” (Netflix)

Mr. Fincher’s Directorial Team:
• Unit Production Managers: John Melfi, Karyn McCarthy
• Assistant Unit Production Manager: Don Hug
• First Assistant Director: H. H. Cooper
• Second Assistant Director: Dale Pierce Nelson
• Second Second Assistant Director: Jennifer Roberts

VINCE GILLIGAN
Breaking Bad, “Felina” (AMC)

Mr. Gilligan’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Stewart A. Lyons
• Assistant Unit Production Manager: James Paul Hapsas
• First Assistant Director: Nina Jack
• Second Assistant Directors: Anna Ramey, Louis Lanni
• Second Second Assistant Director: Joann Connolly
• Additional Second Assistant Director: Marcia Woske

LESLI LINKA GLATTER
Homeland, “The Star” (Showtime)

Ms. Glatter’s Directorial Team:
• Unit Production Managers: Pavlina Hatoupis, J. David Brightbill
• First Assistant Directors: Sunday Stevens, Susan Walter
• Second Assistant Director: Kim Kennedy

DAVID NUTTER
Game of Thrones, “The Rains of Castamere” (HBO)

KOMÉDIA kategória:

MARK CENDROWSKI
The Big Bang Theory, “The Hofstadter Insufficiency” (CBS)

Mr. Cendrowski’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Jay O’Connell
• First Assistant Director: Anthony Rich
• Second Assistant Director: Nicole Lorre

BRYAN CRANSTON
Modern Family, “The Old Man & The Tree” (ABC)

Mr. Cranston’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Sally Young
• First Assistant Director: Jim Hensz
• Second Assistant Director: Helena Lamb

GAIL MANCUSO
Modern Family, “My Hero” (ABC)

Ms. Mancuso’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Sally Young
• First Assistant Director: Alisa Statman
• Second Assistant Director: Helena Lamb

BETH McCARTHY-MILLER
30 Rock, “Hogcock!/Last Lunch” (NBC)

Ms. McCarthy-Miller’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Diana Schmidt
• First Assistant Director: Stephen Lee Davis
• Second Assistant Director: Vanessa Hoffman
• Assistant UPM: Bill Sell

ANTHONY RICH
The Big Bang Theory, “The Love Spell Potential” (CBS)

Mr. Rich’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Kelly-Anne Lee
• First Assistant Director: Chris Klausen
• Second Assistant Director: Nicole Lorre

TÉVÉFILM/MINISOROZAT kategória:

STEPHEN FREARS
Muhammad Ali’s Greatest Fight (HBO)

Mr. Frears’s Directorial Team:
• Unit Production Managers: Scott Ferguson, Erica Kay
• First Assistant Director: Michael Steele
• Second Assistant Director: Nancy Herrmann
• Second Second Assistant Director: Ellen Parnett

DAVID MAMET
Phil Spector (HBO)

Mr. Mamet’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Lee R. Mayes
• First Assistant Director: Michael Hausman
• Second Assistant Director: Erica Fishman
• Second Second Assistant Director: Catherine Feeny
• Additional Second Second Assistant Director: Eddie Griffith

BETH McCARTHY-MILLER (Directed By) & ROB ASHFORD (Theatrical Direction By)
Th Sound of Music Live! (NBC)

Directorial Team:
• Associate Directors: Stefani Cohen, Susan Kopensky
• Stage Managers: Lynn Finkel, Howard Kolins, Jeff Markowitz, Jeffrey L. Pearl, Annette Powlis, Elise Reaves, Lauren Class Schneider, Karen Tasch Weiss, Tom Ucciferri

NELSON McCORMICK
Killing Kennedy (National Geographic Channel)

Mr. McCormick’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Larry Rapaport
• First Assistant Director: Michael “Jocco” Phillips
• Second Assistant Director: Ruben Flores Rios
• Second Second Assistant Director: Caroline Stephenson

STEVEN SODERBERGH
Behind the Candelabra (HBO)

Mr. Soderbergh’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Michael Polaire
• First Assistant Director: Gregory Jacobs
• Second Assistant Director: Jody Spilkoman
• Second Second Assistant Director: Lynn Struiksma

VARIETY/KÜLÖNKIADÁS/HÍR- ÉS SPORTMŰSOR/DÍJÁTADÓ kategória:

LOUIS C.K.
Louis C.K.: Oh My God (HBO)

Mr. C.K.’s Directorial Team:
• Associate Director/ Stage Manager: M. Blair Breard

JOEL GALLEN
2013 Rock and Roll Hall of Fame Induction Ceremony (HBO)

Mr. Gallen’s Directorial Team:
• Associate Directors: Robin Mishkin Abrams, Julie Gelfand
• Stage Managers: Garry Hood, John Esposito, Jennifer Marquet, Vince Poxon, Rob Sellers, Doug Smith, Ari Woog

LOUIS J. HORVITZ
The 55th Annual Grammy Awards (CBS)

Mr. Horvitz’s Directorial Team:
• Associate Directors: Christine C. Bradley, Ron Andreassen, Kelly Hernacki, Booey Kober, Sara Niimi
• Stage Managers: Garry Hood, Doug Smith, Denny Barry, Dave Cove, John Esposito, Valdez Flagg, Roy Friedland, Chris Hines, Alissa Levisohn, Roxanne Lozano, Jennifer Marquet, Dency Nelson, Ron Paul, Vince Poxon, Tammy Raab, Eric Rhoden, Rob Sellers, Jr., Murray Siegel, Jacqueline Stathis, Tshaka Stewart, Cheryl Teetzel-Moore, David Wader, Ari Woog

DON MISCHER
The 85th Annual Academy Awards (ABC)

Mr. Mischer’s Directorial Team:
• Associate Directors: Jim Tanker, Tim Kettle, Lori Margules, Jennifer Mischer, Michael Polito
• Stage Managers: Gary Natoli, Rita Cossette, Dave Cove, John Esposito, Valdez Flagg, Chris Hines, Alissa Levisohn, Arthur Lewis, Roxanne Lozano, Dency Nelson, Ron Paul, Vince Poxon, Tammy Raab, Jason Seligman, Doug Smith, David Wader, Debbie Williams

GLENN WEISS
The 67th Annual Tony Awards (CBS)

Mr. Weiss’s Directorial Team:
• Associate Directors: Ken Diego, Robin Abrams, Stefani Cohen, Ricky Kirshner
• Stage Managers: Garry Hood, Phyllis Digilio-Kent, Peter Epstein, Andrew Feigin, Lynn Finkel, Doug Fogel, Jeffry Gitter, Arthur Lewis, Jeffrey M. Markowitz, Joey Meade, Seth Mellman, Tony Mirante, Cyndi Owgang, Jeff Pearl, Elise Reaves, Lauren Class Schneider

REALITY kategória:

MATTHEW BARTLEY
The Biggest Loser, “1501” (NBC)

Mr. Bartley’s Directorial Team:
• Associate Director: Andy Nelson
• Stage Managers: Dan Shepard, Tammy Oller

NEIL P. DeGROOT
72 Hours, “The Lost Coast” (TNT)

PAUL STARKMAN
Top Chef, “Glacial Gourmand” (Bravo)

Mr. Starkman’s Directorial Team:
• First Assistant Director: Paul Hogan
• Second Assistant Director: Belinda Bernardo

J. RUPERT THOMPSON
The Hero, “Teamwork” (TNT)

Mr. Thompson’s Directorial Team:
• Associate Director: Tommy Kuk
• Stage Managers: Mo Motlagh, Bryan Boardley, Carlos Reza

BERTRAM van MUNSTER
The Amazing Race, “Beards in the Wind” (CBS)

Mr. van Munster’s Directorial Team:
• Associate Director: Dan Coffie

GYERMEKMŰSOR kategória:

STEPHEN HEREK
Jinxed (Nickelodeon)

Mr. Herek’s Directorial Team:
• First Assistant Director: Shea Rowan

JEFFREY HORNADAY
Teen Beach Movie (Disney Channel)

Mr. Hornaday’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Carlos Anibal Vazquez
• First Assistant Director: Jose Gilberto Molinari-Rosaly
• Second Assistant Director: Colleen Comer

JONATHAN JUDGE
Swindle (Nickelodeon)

Mr. Judge’s Directorial Team:
• First Assistant Director: Shea Rowan

AMY SCHATZ
An Apology to Elephants (HBO)

ADAM WEISSMAN
A.N.T. Farm, “influANTces” (Disney Channel)

Mr. Weissman’s Directorial Team:
• Unit Production Manager: Vic Kaplan
• First Assistant Director: Greg Zekowski
• Second Assistant Director: Susie Balaban
• Associate Director: Sam Orender


free web stats